شمار ۱۹ هزار و۵۵۲ نفر در شهرستان شفت تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند
شمار ۱۹ هزار و۵۵۲ نفر در شهرستان شفت تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند

رییس تامین اجتماعی شفت با اشاره به اینکه 19 هزار و 552 نفر در این شهرستان تحت پوشش های مختلف بیمه تامین اجتماعی قرار دارند و 6 هزار و 670 نفر بیمه شده اصلی محسوب می شوند افزود : هزار و 696 نفر در این شعبه از تامین اجتماعی مستمری دریافت می کنند .

به گزارش پایگاه خبری ورس ، بیست و پنجم تیرماه در تقویم کشورمان به عنوان روز بهزیستی و تامین اجتماعی نامگذاری شده است . به همین مناسبت خبرنگار ما گفتگویی را با رییس تامین اجتماعی شعبه شفت انجام داده است .
محمد ولی زاده در این گفتگو با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی به عنوان مهمترین و بزرگترین سازمان ارایه دهنده خدمات بیمه تامین اجتماعی و درمانی و بازنشستگی در کشور ، در حال حاضر ۴۵ میلیون نفر از جمعیت کشور را تحت پوشش خدمات متنوع خویش قرار داده است افزود : تامین اجتماعی سازمانی عمومی و غیردولتی است و بخش عمده منابع مالی آن از محل حق بیمه ها تامین می شود .
وی با اشاره به اینکه منابع درآمدی سازمان بر اساس ماده ۲۸ قانون تامین اجتماعی به وسیله سه عامل درآمدهای حاصل از حق بیمه ، درآمدهای حاصل از سرمایه گذاری وجوه ذخایر و اموال سازمان و همچنین درآمدهای حاصل از خسارت ها و جرایم نقدی به دست می آید اذعان داشت : این درآمدها در جهت حمایت در برابر حوادث و بیماری ها و ارایه خدمات بهداشتی درمانی مورد نیاز بیمه شدگان ، پرداخت غرامت دستمزد ایام بیماری ، کمک هزینه ایام بارداری ، کمک هزینه ازدواج ، پرداخت مستمری های بازنشستگی ، از کارافتادگی و بازماندگان ، پرداخت هزینه وسایل کمک پزشکی (اروتز و پروتز) پرداخت مقرری بیمه بیکاری ، پرداخت غرامت نفص عضو بیمه شدگان و همچنین هزینه کفن و دفن بیمه شدگان متوفی مصرف می شود .
ولی زاده در ادامه با بیان اینکه این سازمان با هدف تحقق «تامین اجتماعی الکترونیک» توسعه خدمات غیرحضوری را در اولویت برنامه های خود قرار داده است تا میزان رضایتمندی مخاطبان را افزایش و در هزینه ها صرفه جویی نمایند تصریح نمود : سامانه خدمات غیر حضوری مخاطبان سازمان به آدرس تارنمای https://eservices.tamin.ir در دسترس است .
رییس تامین اجتماعی شفت با بیان اینکه این شعبه دارای یک هزار و ۱۵۸ کارگاه فعال می باشد که مجموع کل بدهی معوق آنها حدود ۱۹ میلیارد تومان است افزود : به منظوری جلوگیری از تضییع حقوق بیمه شدگان این شعبه در سال ۹۷ بالغ بر ۴ هزار مورد بازرسی از کارگاه ها انجام شده است .
ولی زاده در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه ۱۹ هزار و ۵۵۲ نفر در این شهرستان تحت پوشش های مختلف بیمه تامین اجتماعی قرار دارند و ۶ هزار و ۶۷۰ نفر بیمه شده اصلی و ۹هزار و ۴۳۷ نفر نیز افراد تبعی محسوب می شوند افزود : هزار و ۶۹۶ نفر در این شعبه از تامین اجتماعی مستمری دریافت می کنند .

وی در بخش دیگری از سخنان خود به با بیان اینکه در سال گذشته ۶۷۸ فقره دفترچه بیمه درمانی صادر و ۱۲ هزار و ۲۲۰ فقره نیز تجدید شد افزود : تعداد دفترچه های تامین اعتبار شده در سال ۹۷ به ۵ هزار و ۳۷۹ می رسد .
رییس تامین اجتماعی شعبه شفت به نحوه ارسال لیست های بیمه نیز اشاره و در این خصوص گفت : در سال گذشته بالغ بر ۱۶ هزار و ۴۶۱ لیست بیمه به این شعبه ارسال شد که ۹۵ در صد آن به صورت الکترونیکی انجام پذیرفت .
وی در بخش پایانی سخنان خود نیز با بیان اینکه در سال ۹۷ میزان پرداختی تامین اجتماعی به تعهدات کوتاه مدت و بلند مدت خود( بازنشستگان ، مستمری بگیران ، بیماران و …) در شهرستان شفت بالغ بر ۱۶ میلیارد تومان است افزود : امیدواریم در آینده بتوانیم با همکاری بیمه شدگان و کارفرمایان خدمات بهتری را به اعضای خانواده تامین اجتماعی در این شهرستان ارایه دهیم .

  • منبع خبر : ورس