فرماندار شفت با اشاره به اینکه از 99 روستای شهرستان شفت 83 روستا از نعمت گاز برخوردار هستند و 4 روستا نیز خالی از سکنه است افزود : گازرسانی به 12 روستای باقیمانده یک مطالبه مردمی است

به گزارش ورس ، نشست بررسی مشکلات گازرسانی به روستاهای شهرستان شفت امروز – یک شنبه – با حضور حسین اکبر مدیرکل شرکت گاز و محسن یوسف پور مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان و همچنین حجت الاسلام افتخاری نماینده مردم فومن وشفت در مجلس شورای اسلامی در دفتر کار محمدرضا محسنی فرماندار شفت برگزار شد .


فرماندار شفت در ابتدای این نشست به بیان مشکلات و مطالبات مردمی در حوزه گازرسانی و منابع طبیعی پرداخت و خواستار تسریع در اجرایی شدن مصوبات گذشته شد .

وی با بیان مشکل گازرسانی به تک خانوارها در شهرستان شفت هنوز حل نشده است افزود : عملیات عمرانی و نصب علمک های گاز مشترکین باید پیش از فرارسیدن فصل سرما به اتمام برسد .
محسنی با اشاره به اینکه از ۹۹ روستای شهرستان شفت ۸۳ روستا از نعمت گاز برخوردار هستند و ۴ روستا نیز خالی از سکنه است افزود : گازرسانی به ۱۲ روستای باقیمانده یک مطالبه مردمی است و دستگاه های مربوطه باید به این امر توجه ویژه داشته باشند .

نماینده عالی دولت در شفت با اشاره به اینکه تمامی روستاهای بخش مرکزی این شهرستان از خدمات شبکه گازرسانی بهره مند شده اند افزود : روستاهای امام زاده اسحاق ، درودخان ، طالقان ، گیشم ، سفید خانی ، لاسک ،سله مرز و بیجارگاه ، بابارکاب ، کیش خاله و امامزاده ابراهیم بخش احمدسرگوراب نیازمند تشریک مساعی برای تسریع در آغاز عملیات اجرایی گازرسانی هستند و این یک اولویت و مطالبه مردمی است.
محسنی با اشاره به اینکه مسیر جایگزین و راه دسترسی به روستای ویسرود و کلوان بر اساس نقشه سد لاسک باید مشخص و مجوزهای لازم برای گازرسانی به آن صادر شود افزود : همه دستگاه ها باید پاسخگوی مردم و مطالبات به حق آنان باشند .
فرماندار شفت در ادامه پیشنهاد داد برای تسریع در تعیین تکلیف زمین های روستاییان در محدوده مخزن سد لاسک ، ارزیابی و همچنین خریداری آن ، کارگروهی با حضور دستگاه های اجرایی و نظارتی تشکیل شود تا حقی از مردم تضییع نگردد .
وی با قدردانی دانی از پیگیری های اداره کل منابع طبیعی گیلان برای صدور مجوز احیا و بهسازی راه قدیمی گنجار به امامزاده اسحاق افزود : دستگاه های ذیربط شهرستانی برای تامین امنیت این مسیر و حفاظت از جنگل ها اقدامات لازم را انجام خواهند داد .
وی افزود : تعیین تکلیف جاده عشایری رشته رود به چناررودخان نیز یکی از درخواست های روستاییان این مناطق است .
فرماندار شفت در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه اراضی منابع ملی و محیط زیست که در محدوده طرح هادی قرار دارند باید هرچه زودتر تعیین تکلیف و مدیریت آن به بیناد مسکن واگذار شود افزود : طولانی شدن بروکراسی های اداری برای اخذ مجوزهای قانونی برای ساخت و ساز یکی از مهمترین مشکلات روستاییان این مناطق است .
وی در ادامه خواستار تمهید مقدمات برای گازرسانی به برخی از خانوارهای روستای خرمکش شد که به دلیل محدودیت های طرح هادی از این نعمت بی بهره مانده اند .
محسنی در بخش پایانی خود به لزوم ساماندهی حاشیه نشینان رودخانه ها اشاره و افزود : به جای ایجاد روستاهای جدید در اراضی ملی بهتر است حاشیه روستاهای موجود و متصل ، به محدوده طرح های هادی افزوده گردد تا ارایه خدمات سریع تر و کم هزینه تر باشد .

  • منبع خبر : ورس