سید حسین آب بند فرزند اهل و ساکن شهر احمدسرگوراب شهرستان شفت ، چکی حاملی به مبلغ دومیلیارد و پانصد هزار ریال را به صاحبش بازگرداند.

به گزارش ورس از دیار سید ؛ ششم خرداد ماه سال جاری سید حسین آب بند فرزند سید تقی اهل و ساکن شهر احمدسرگوراب شهرستان شفت ، چکی به مبلغ دومیلیارد و پانصد هزار ریال در وجه حامل که تاریخ آن هفتم خرداد بود ، در منطقه دخانیات رشت پیدا می کند.

ایشان بلافاصله به بانک مراجعه نموده و در خصوص چک ، پیگیری می کند. بانک به آقای آب بند می گوید، موجودی صاب حساب  ، بیش از ۳۰میلیارد ریال است ، شما می خواهید برداشت کنید؟ آب بند در پاسخ می گوید نه ، من این چک را پیدا کرده ام و می خواهم آن را به صاحبش برگردانم.

شخصی به ایشان می گوید چرا می خواهید این چک را به صاحبش بدهید ؟ در جواب می گوید: من برای این پول زحمت نکشیدم. الان صاحب آن ناراحت و نگران است .

سرانجام امروز ۲۱خرداد ماه طی تشریفاتی ، سید حسین آب بند چک را به صاحبش تقدیم می نماید ، نه تنها انعام را قبول نمی کند بلکه می گوید وظیفه اش را انجام داده وحتی درخواست می نماید که اگر مالی پیدا کردی به صاحبش برگردان.

وی  ادامه می دهد که حدود یکماه قبل از این ماجرا ، گوشی گران قیمت تلفن همراهش را دربازار شهر شفت گم می کند و با ناامیدی تماس می گیرد. یابنده گوشی می گوید من گوشی شما را پیدا کرده ام و اهل سیاهمزگی شفت هستم، نگران نباش ، فردا گوشی را، برای شما می آورم و فردا آورد.

شایان ذکر می باشد آقای سید حسین آب بند ، از ایثارگران شهرستان شفت می باشد که در شهر احمدسرگواب این شهرستان مغازه میوه فروشی دارد .

شفت یکی از شهرستانهای استان گیلان است .