فرماندار شفت با بیان اینکه 92 روستای شفت دارای طرح هادی هستند که این طرح ها در 37 روستا اجرایی شده است افزود : طرح هادی 30 روستای این شهرستان نیازمند بازنگری است .

به گزارش ورس ، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان صبح امروز – پنجشنبه – در راستای اجرای بخشنامه سفرهای هفتگی مدیران کل به شهرستان ها به شفت آمد .

محمدرضا محسنی فرماندار شفت در نشست مشترکی که با حضور حجت الاسلام افتخاری نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی ، بخشداران و دهیاران برخی از روستاها برگزار شد به بیان مشکلات و مطالبات مهم شهرستان در حوزه بنیاد مسکن پرداخت و خواستارپیگیری و تسریع در اجرای پروژه های ذیربط شد.
وی با بیان اینکه ۹۲ روستای شفت دارای طرح هادی هستند که این طرح ها در ۳۷ روستا اجرایی شده است افزود : طرح هادی ۳۰ روستای این شهرستان نیازمند بازنگری است .
نماینده عالی دولت در شفت با اشاره به اینکه تداخل طرح های هادی با محدوده منابع طبیعی سبب ایجاد مشکلات بسیاری برای روستاییان در ساخت و ساز شده است افزود : خارج نمودن اراضی کشاورزی یکپارچه از طرح هادی که تجهیز و نوسازی شده اند یک ضرورت برای حفظ کاربری های موجود و رونق تولید در روستاها است .


وی در ادامه به اجرایی شدن سد لاسک اشاره و خواستار تسریع در تدوین طرح هادی ۱۳ روستای محدوده این پروژه با توجه به آخرین تغییرات شد و افزود : با مشخص شدن کابری های مناطق مذکور روستاییان می توانند پس از سال های بلاتکلیفی اقدام به ساخت و ساز نمایند .
محسنی در ادامه بر لزوم توجه بیشتر به مراکز دهستان ها در شفت اشاره و خواستار اجرای طرح هادی و ساماندهی بازارچه های محلی در این روستاها شد و افزود : تکمیل و اجرای طرح هادی در روستاهای سیاحتی و زیارتی امامزاده ابراهیم و امامزاده اسحاق برای توسعه گردشگری این مناطق ضروری است .
فرماندار شفت همچنین بر ساخت و نوسازی پل ها و آسفالت راه های روستایی شهرستان تاکید نمود و افزود : بسیاری از راه های روستایی با مشارکت دهیاران زیرسازی شده است و شایسته است به منظور حفظ حقوق مردم هرچه زودتر آسفالت شود .
وی افزود : بسیاری از پروژه های آسفالت در روستاها دارای اعتبار و تخصیص است و بسترهای لازم برای اجرای آن فراهم است .
گفتنی است در ابتدای جلسه دهیاران و بخشداران به بیان مشکلات روستاها پرداختند و در پایان نیز مسوولین از روستاهای سفید مزگی ، ناصران ، جیرده ، کوزان و جیرده پسیخان و چماچا بازدید میدانی نمودند .

  • منبع خبر : ورس