لزوم بازنگری طرح هادی ۳۰ روستای شهرستان شفت
لزوم بازنگری طرح هادی ۳۰ روستای شهرستان شفت

فرماندار شفت با بیان اینکه 92 روستای شفت دارای طرح هادی هستند که این طرح ها در 37 روستا اجرایی شده است افزود : طرح هادی 30 روستای این شهرستان نیازمند بازنگری است .

به گزارش ورس ، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان صبح امروز – پنجشنبه – در راستای اجرای بخشنامه سفرهای هفتگی مدیران کل به شهرستان ها به شفت آمد .

محمدرضا محسنی فرماندار شفت در نشست مشترکی که با حضور حجت الاسلام افتخاری نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی ، بخشداران و دهیاران برخی از روستاها برگزار شد به بیان مشکلات و مطالبات مهم شهرستان در حوزه بنیاد مسکن پرداخت و خواستارپیگیری و تسریع در اجرای پروژه های ذیربط شد.
وی با بیان اینکه ۹۲ روستای شفت دارای طرح هادی هستند که این طرح ها در ۳۷ روستا اجرایی شده است افزود : طرح هادی ۳۰ روستای این شهرستان نیازمند بازنگری است .
نماینده عالی دولت در شفت با اشاره به اینکه تداخل طرح های هادی با محدوده منابع طبیعی سبب ایجاد مشکلات بسیاری برای روستاییان در ساخت و ساز شده است افزود : خارج نمودن اراضی کشاورزی یکپارچه از طرح هادی که تجهیز و نوسازی شده اند یک ضرورت برای حفظ کاربری های موجود و رونق تولید در روستاها است .


وی در ادامه به اجرایی شدن سد لاسک اشاره و خواستار تسریع در تدوین طرح هادی ۱۳ روستای محدوده این پروژه با توجه به آخرین تغییرات شد و افزود : با مشخص شدن کابری های مناطق مذکور روستاییان می توانند پس از سال های بلاتکلیفی اقدام به ساخت و ساز نمایند .
محسنی در ادامه بر لزوم توجه بیشتر به مراکز دهستان ها در شفت اشاره و خواستار اجرای طرح هادی و ساماندهی بازارچه های محلی در این روستاها شد و افزود : تکمیل و اجرای طرح هادی در روستاهای سیاحتی و زیارتی امامزاده ابراهیم و امامزاده اسحاق برای توسعه گردشگری این مناطق ضروری است .
فرماندار شفت همچنین بر ساخت و نوسازی پل ها و آسفالت راه های روستایی شهرستان تاکید نمود و افزود : بسیاری از راه های روستایی با مشارکت دهیاران زیرسازی شده است و شایسته است به منظور حفظ حقوق مردم هرچه زودتر آسفالت شود .
وی افزود : بسیاری از پروژه های آسفالت در روستاها دارای اعتبار و تخصیص است و بسترهای لازم برای اجرای آن فراهم است .
گفتنی است در ابتدای جلسه دهیاران و بخشداران به بیان مشکلات روستاها پرداختند و در پایان نیز مسوولین از روستاهای سفید مزگی ، ناصران ، جیرده ، کوزان و جیرده پسیخان و چماچا بازدید میدانی نمودند .

  • منبع خبر : ورس