پارک جنگلی چناررودخان فاقد طرح مطالعاتی است
پارک جنگلی چناررودخان فاقد طرح مطالعاتی است

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان گفت : پارک جنگلی چناررودخان فاقد طرح مطالعاتی است و تهیه آن 60 تا 70 میلیون تومان هزینه دارد

به گزارش پایگاه خبری ورس ، محسن یوسف پور امروز-دوشنبه- در نشستی که در سالن میرزای شفتی فرمانداری شفت برگزار شد با اشاره به تداخل طرح های هادی روستایی با محدوده منابع طبیعی گفت : آمادگی لازم برای تحویل زمین های داخل طرح به بنیاد مسکن از سوی اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری گیلان وجود دارد .

وی با بیان اینکه نقاط مسکونی در محدوه خارج از طرح هادی و در عرصه منابع طبیعی باید اثبات مالکیت شود افزود :  مردم وضعیت اراضی خود را پیگیری و تعیین تکلیف کنند .

مدیرکل منابع طبیعی گیلان با اشاره به اینکه برای حقوق عشایر احترام قایل هستیم و در این راستا با تسطیح و شن ریزی راه ییلاقی خرمکش مشکلی نداریم  افزود : تعریض راه های عشایری خط قرمز ما است و این اجازه را نخواهیم داد .

وی در ادامه با بیان اینکه پارک جنگلی چناررودخان فاقد طرح مطالعاتی است و تهیه آن ۶۰ تا ۷۰ میلیون تومان هزینه دارد افزود : پیشنهاد می شود در کمیته برنامه ریزی شهرستان برای آن اعتبار پیش بینی شود تا زمینه واگذاری آن به بخش خصوصی فراهم آید .

وی در خصوص انتقال حاشیه نشینان رودخانه ها نیز گفت: زمین های مستعد باید توسط بنیاد مسکن معرفی و منابع طبیعی نیز همکاری لازم برای صدور مجوز های آن را انجام می دهد .