وزیر اطلاعات: ۲۹۰ جاسوس سیا شناسایی شدند
وزیر اطلاعات: ۲۹۰ جاسوس سیا شناسایی شدند

وزیر اطلاعات از شناسایی 290 جاسوس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا در کشورهای مختلف ازسوی سربازان گمنام امام زمان (عج) خبر داد.

به گزارش ورس ، وزیر اطلاعات از شناسایی ۲۹۰ جاسوس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا در کشورهای مختلف ازسوی سربازان گمنام امام زمان (عج) خبر داد و گفت: نیروهای سیا در این کشورها شناسایی و دستگیر شدند و ارتباط این سازمان اطلاعاتی با منابع خود به هم ریخت به گونه‌ای که در آمریکا کمیته شکست تشکیل شد.
حجت الاسلام سید محمود علوی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران در سخنانی به مناسبت روز سربازان گمنام امام زمان (عج) به تشریح اقدامات اطلاعاتی و امنیتی این وزارتخانه پرداخت.
وی اظهارداشت: وزارت اطلاعات در عرصه ضد جاسوسی راهبرد خود را از ضد جاسوسی پدافندی به ضدجاسوسی آفندی و تهاجمی تغییر داده و در مصاف با سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه و دشمن ضربه‌های کاری را بر آنها وارد کرده است.
وی به مصاحبه اخیر یاهو نیوز با ۱۱ نفر از صاحب نظران امنیتی آمریکا اشاره کرد و افزود: اغلب مصاحبه شونده‌ها در این مصاحبه از ذکر نام خود خودداری کردند – یکی از آنها که نام خود را ذکر کرد «اروین مک لو» تحلیلگر امنیت ملی آمریکا بود که گفت این موضوع (شناسایی ۲۹۰ جاسوس سیا در کشورهای مختلف) یکی از فاجعه آمیز‌ترین شکست‌های بعد از ۱۱ سپتامبر است.
وی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از مقامات سیا که نخواست نامش فاش شود می‌گوید زمانی که این ساز و کار منابع ما شروع به از هم پاشیدن کرد این سوال به وجود آمد که آیا خانه پوشالی ساخته بودیم و یکی دیگر از مقامات سیا گفت زمانی که این اتفاق افتاد گویا هیچ مسئله‌ای دیگر برای سیا وجود نداشت، وقتی سوخت و سوزهایی به این شکل در یک سیستم اطلاعاتی و جاسوسی رخ می‌دهد همه چیز در آنجا بسیار بد و تاریک پیش می‌رود.
وزیر اطلاعات با یادآوری این که ضربه به گونه‌ای بود که خود آمریکایی‌ها از آن به عنوان افتضاح اطلاعاتی یاد کردند، گفت: در آینده‌ای نزدیک جزئیاتی از این حماسه اطلاعاتی در مصاف با سیا از طریق رسانه ملی و دیگر رسانه‌ها در اختیار مردم قرار می‌گیرد.
علوی تصریح کرد: مشابه همین ضربه به سرویس سرویس‌ام‌ای ۶ انگلیس وارد شد که اطلاعات آن هم در آینده نزدیک و در موقع مناسب به استحضار مردم می‌رسد.
وی خطاب به مردم ایران ادامه داد: فرزندان شما در وزارت اطلاعات سلطه خود را تا اعماق رژیم اشغالگر قدس گسترش دادند که صدای این رژیم در آمد؛ برخی از افراد کابینه آنها جلب همکاری وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی شدند.
وزیر اطلاعات افزود: در یکی از این اقدامات ضد جاسوسی شرکتی را که در یکی از مراکز حساس قطعات معیوب را تزریق می‌کرد – که اگر کشف نمی‌شد و آن مرکز راه‌اندازی می‌شد سر از فاجعه بشری در می‌آورد – ضد جاسوسی وزارت اطلاعات موفق به کشف این مجموعه و خنثی کردن آن و شناسایی قطعات معیوب شد.
وی تصریح کرد: دستاورد‌های مجاهدت خاموش سربازان گمنام امام زمان(عج) در وزارت اطلاعات در عرصه‌های مختلف حماسه‌هایی را رقم زده که بیان گوشه‌ای از آن در این فرصت کوتاه ممکن نیست و تنها اشاره‌ای به این دستاورد می‌کنم.
وزیر اطلاعات خاطرنشان کرد: در یک سال گذشته با ۱۱۴ تیم تکفیری، ۱۱۶ تیم مرتبط با منافقین، ۴۴ تیم ضد انقلاب، ۳۸۰ تیم قاچاق مواد مخدر برخورد و عملیات ۱۸۸ تیم عملیاتی خنثی شد که از جمله آخرین آنها دستگیری چهار نفر در جنوب غرب کشور و کشف ۱۵ هزار فشنگ کلاشینکف از آنان بود.
علوی افزود:دراین مدت صدها تلاش سرویسهای بیگانه برای جلب همکاری افرادی درداخل کشور به عنوان جاسوس شناسایی و خنثی شد و از به دام افتادن صدها نفر از نیروهای موثر و مفید کشور صیانت شده است.
وی افزود: در مراکز حساس کشور در یک سال گذشته دهها جاسوس را که جلب و جذب دستگاه‌ها و سرویس‌های اطلاعاتی کشورهای بیگانه شده بودند، شناسایی و به دستگاه قضایی معرفی شدند.
وزیر اطلاعات اظهار داشت: گزارش شناسایی این جاسوس‌ها مایه بهت و حیرت همه کسانی شد که در جریان این عملکرد وزارت اطلاعات قرار گرفتند و سرویس‌های بیگانه‌ای را که اقدام به جذب این افراد کرده بودند را دچار سرگیجه کرد.
علوی به مبارزه وزارت اطلاعات در در عرصه اقتصادی اشاره کرد و گفت: این وزارتخانه در این عرصه بر مفسدان و اخلالگران اقتصادی بیرحمانه تاخت و صدها هزار هکتار از منابع ملی را که عدوانی تصرف شده بود از تحت تصرف خارج کرد.
وی با بیان این که مبارزه جدی با قاچاق کالا و ارز و همچنین صیانت از اموال مردم در سیستم بانکی انجام شد، به دو نمونه از آن اشاره کرد و افزود: در شرکتی که وابسته به بانک‌ها در خارج از کشور بود، ۲۰۹ میلیون درهم اماراتی به سرقت رفت و سارق که یک خانم بود به کشورهای مختلف متواری شد اما قدرت اطلاعاتی ما او را تعقیب کرد تا سرانجام وی را به کشور بازگرداند و سرمایه مردم به آنها بازگشت.
وزیر اطلاعات اضافه کرد: همچنین افرادی که یکی از بانک‌ها را هک کرده و ۱۵۰ میلیارد پول مردم را با هک سرقت کردند و به یکی از کشورهای همسایه گریخته بودند، شناسایی و آنها را به کشور بازگردانده و اموال مردم را به آنها بازگرداندیم.
علوی به امنیت اقتصادی و تلاش‌های وزارت اطلاعات در این زمینه اشاره و تاکید کرد: امنیت اقتصادی همواره مورد توجه این وزارتخانه بوده – همانطور که رهبر معظم انقلاب اعلام فرمودند «فعالان اقتصادی باید احساس آرامش کنند» – ما در جهت اقتصاد مقاومتی و رونق تولید تلاش خود را به کار گرفتیم و آنجایی که احساس کردیم فعالان اقتصادی ممکن است در مسیر اشکال قرار بگیرند، آنها را راهنمایی کرده، تذکرات لازم را دادیم و از آن‌ها صیانت کردیم.
وی اظهار داشت: فرزندان شما در وزارت اطلاعات با حضور در حوادث اخیر سیل و آسیب دیدگی بخشی از هموطنان، همراه با مسئولین، نیروهای مسلح و نیروهای مردمی کمک کرده و بخشی از حقوق خود را به مردم سیل زده هدیه کردند.
وزیر اطلاعات اضافه کرد: این وزارتخانه از یک سو با جامعه اطلاعاتی از جمله ارتش، سپاه، ناجا، قوه قضاییه، بسیج، وزارت کشور، وزارت دفاع، شورای عالی امنیت ملی، ستاد کل نیروهای مسلح و شورای امنیت کشور و همه دستگاه‌های موثر بر امنیت دست برادری و وحدت داده است و امروز وحدتی مثال‌زدنی در بین دستگاه‌های امنیتی حاکم است که نتیجه آن امنیت پایدار برای کشور در این منطقه امنیت زده و ضد امنیتی شده است. وی افزود: کار اطلاعاتی در وزارت اطلاعات بر پایه احکام شرعی، اخلاق نبوی، قانون جمهوری اسلامی ایران، رهنمودهای امام راحل(ره) و هدایت‌ها، رهنمودها و تدابیر معظم له است.

  • منبع خبر : جمهوری اسلامی