مدیرکل هواشناسی استان گیلان با اشاره به میزان بارش در چند روز گذشته در استان گفت: ایستگاه‌های شهرستان‌های شفت با 67 میلی‌متر، آستارا با 52 میلی‌متر، فومن با 40 میلی‌متر، چابکسر با 34 میلی‌متر، املش با 26 میلی‌متر و رودسر و لاهیجان با 25 میلی‌متر بارش تا این لحظه بیشترین بارندگی را در استان ثبت کرده‌اند.

به گزارش ورس ، مدیرکل هواشناسی استان گیلان با اشاره به وضعیت آب‌ و هوای گیلان در ساعات آینده اظهار کرد: نقشه‌های هواشناسی نشان‌دهنده ادامه بارش‌ها تا بامداد فردا در گیلان است.

محمد دادرس با اشاره به اینکه دمای هوا در اکثر مناطق تا ۱۰ درجه کاهش پیداکرده، افزود: تا صبح فردا بارندگی و وزش باد در اکثر نقاط استان به‌ویژه نواحی مرکزی، شرقی، جنوبی و مخصوصاً ارتفاعات و دامنه‌ها شدید پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی استان گیلان با بیان اینکه تا فردا صبح برای ارتفاعات و گردنه‌های برف‌گیر گیلان بارش برف و کولاک پیش‌بینی می‌شود، گفت: رانندگانی که قصد عبور از محورهای کوهستانی را دارند حتماً تجهیزات زمستانه ازجمله زنجیر چرخ، آذوقه و لباس گرم به همراه داشته باشند.

وی با اشاره به میزان بارش در چند روز گذشته در استان تصریح کرد: ایستگاه‌های شهرستان‌های شفت با ۶۷ میلی‌متر، آستارا با ۵۲ میلی‌متر، فومن با ۴۰ میلی‌متر، چابکسر با ۳۴ میلی‌متر، املش با ۲۶ میلی‌متر و رودسر و لاهیجان با ۲۵ میلی‌متر بارش تا این لحظه بیشترین بارندگی را در استان ثبت کرده‌اند.

  • منبع خبر : فارس