لزوم بهره گیری از ظرفیت هنرمندان شهرستان شفت در جشنواره های بومی- محلی
لزوم بهره گیری از ظرفیت هنرمندان شهرستان شفت در جشنواره های بومی- محلی

فرماندار شفت به برگزاری جشنواره جوکول در میرسرا ، سفال سنتی در جیرده ، گلاب گیلده ، پنیر سیاهمزگی و شاه بلوط ویسرود در سال های اخیر در شهرستان شفت اشاره و اذعان داشت : از ظرفیت هنرمندان این شهرستان در برگزاری این جشنواره ها باید بهره برد .

 به گزارش ورس ؛ نشست صمیمی هنرمندان شفت با حضور حجت الاسلام محمد مهدی افتخاری نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی در دفتر محمدرضا محسنی فرماندار این شهرستان برگزار شد .

فرماندار شفت در این نشست با اشاره به اینکه خلقت جهان هستی برترین هنر و پروردگار یکتا بزرگترین هنرمند است افزود : روح خداوندی در کالبد انسان دمیده شده و هنردوستی در ذات بشر است .

محسنی با بیان اینکه هنر ، زبان گویای فرهنگ و مطالبه گری یک ملت است افزود : تاریخ معاصر ایران مملو از نقش آفرینی هنرمندان در جامعه و روند آن است .

محسنی در ادامه به حضور پررنگ هنرمندان در انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس اشاره و افزود : گاهی یک تصویر ، یک صدا و یک بیت می تواند بر جامعه تاثیرگذار و در اذهان ماندگار گردد و این موضوع یکی از ویژگی های بی بدیل هنر است .

نماینده عالی دولت در شفت با اشاره به اینکه بدخواهان ملت ایران و دشمنان نظام اسلامی همواره در راستای تهاجم فرهنگی و تضعیف باورهای مذهبی مردم گام برداشته اند افزود : هنر زبان پاسخ به این جریان سازی ها و یکی از ابزارهای آگاهی بخشی به جامعه است .

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه برای توسعه فرهنگی شهرستان شفت باید به هنر و هنرمندان توجه بیشتری شود و دستگاه های متولی در این راستا باید برنامه محور باشند افزود : ارتقای فرهنگ جامعه نیازمند مشارکت عمومی مردم است .

محسنی به برگزاری جشنواره جوکول در میرسرا ، سفال سنتی در جیرده ، گلاب گیلده ، پنیر سیاهمزگی و شاه بلوط ویسرود در سال های اخیر در شهرستان شفت اشاره و اذعان داشت : از ظرفیت هنرمندان این شهرستان در برگزاری این جشنواره ها باید بهره برد .

محسنی با اشاره به اینکه هنرمندان این شهرستان می توانند در پردازش ایده روز شفت نقش آفرین باشند افزود : می توانیم با همگرایی شهرستان شفت را به جایگاه واقعی آن در استان برسانیم .

  • نویسنده : ح.د.ن
  • منبع خبر : ورس