نشست شورای اداری شهرستان شفت  با حضور دکتر سید علیرضا آوایی ، مقام عالی وزارت دادگستری برگزار شد .

به گزارش ورس ، نشست شورای اداری شهرستان شفت شامگاه چهارشنبه  با حضور دکتر سید علیرضا آوایی ، مقام عالی وزارت دادگستری برگزار شد .

محمدرضا محسنی فرماندار شفت در ابتدای  این نشست به تشریح توانمندی های شفت در بخش های کشاورزی ، صنعت و گردشگری پرداخت و در ادامه به  مطالبات مهم این شهرستان و طرح های در دست اجرای دولت در آن  اشاره نمود .

وی با بیا اینکه گیلان در ماه پر برکت رجب و آستانه تحول بهار طبیعت میزبان دکتر روحانی رییس جمهور اسلامی ایران است افزود : خرسندیم امروز میزبان مقام عالی وزارت دادگستری در شهرستان عالم پرور شفت هستیم .

نماینده عالی دولت در شفت با اشاره به اینکه این شهرستان  مهد عالمان و بزرگان دینی چون آیت الله میرزای شفتی و حجت الاسلام آقا سید محمد باقر شفتی است افزود : مردم شهرستان شفت در طول انقلاب و سال های دفاع مقدس ۲۵۰ شهید و ۳۷۵ جانباز و آزاده را تقدیم نظام اسلامی نموده اند .

محسنی با اشاره به اینکه شهرستان شفت بالغ بر ۵۴ هزار نفر جمعیت دارد که بیش از ۴۳ هزار نفر از این تعداد در روستاها زندگی می کنند افزود : شفت روستایی ترین شهرستان استان گیلان است که می تواند ظرفیت و فرصتی ویژه برای توسعه باشد .

فرماندار شفت در ادامه به توانمندی های شهرستان شفت  در تولید برنج ، چای ، ماهیان گرم آبی و سردآبی ، گوشت سفید  وقرمز و دیگر محصولات کشاورزی و دامی اشاره و افزود : ۱۲۲ واحد صنعتی در شهرستان شفت وجود دارد که ۶۳ واحد از این تعداد فعال هستند .

وی با اشاره به اینکه شهرستان شفت با داشتن امامزادگان ابراهیم و اسحاق(ع)  مامن گردشگران مذهبی و مسافران است افزود :  در راستای رونق گردشگری و تحقق سیاست های ابلاغی دکتر سالاری استاندار گیلان در بوم گردی از ۳۶۰ واحد هدف گزاری شده برای شهرستان شفت تا کنون ۳۱۰ واحد آماده دریافت تسهیلات شده اند .

محسنی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه شفت در سال ۱۳۷۴ از بخش به شهرستان تبدیل شد و بیش از ۲۳ سال از رویداد می گذرد افزود : با همه تلاش ها و خدمات در طول این مدت شفت یکی از ۳۱ شهرستان کم برخوردار کشور محسوب می شود و نیازمند نگاهی ویژه برای توسعه و آبادانی است .

وی با بیان اینکه توسعه زیرساخت های راه ، آب شرب  ، برق و مخابرات شهرستان شفت  در دولت تدبیر و امید مورد توجه ویژه قرار داشته است افزود : از ۹۵ روستای شهرستان شفت ۸۳ روستا از نعمت گاز برخوردار شده اند و ۱۳ روستای دیگر به دلیل قرار گرفتن در محدود سد لاسک گازرسانی نشده اند و اکنون پس از ۱۲ سال و صدور  مجوز سد لاسک بایستی اجرایی گردد .

فرماندار شفت پروژه راه ارتباطی ملاسرا-شفت-زنجان را یکی از  طرح های مهم این شهرستان برشمرد و افزود : فاز نخست این پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۴ میلیارد تومان در حال اجرا  و برای تکمیل به ۲۵ میلیارد تومان اعتبار نیازمند است  .

وی ادامه داد : مسیر شفت تا زنجا ن فاز دوم این پروژه است که نیازمند تشریک مساعی دستگاه های ذیربط برای تدوین و تکمیل طرح مطالعاتی آن است .

 فرماندار شفت با بیان اینکه طرح مطالعات ساماندهی فاضلاب شهر شفت تکمیل شده و در انتظار دریافت ردیف اعتباری است افزود : شهر شفت دارای ۹ کیلومتر شبکه فاضلاب سنتی است  که به سمت رودخانه ها هدایت می شود .

وی به مجتمع آدینه حضرت محمد(ص) شهرستان شفت نیز اشاره و افزود : ساخت این مجتمع ۲ هزار متر مربعی در زمینی به مساحت ۷ هزار متر مربع از سال ۸۱ آغاز شده و تا کنون ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است .

محسنی در پایان گفت  انسجام و همگرایی مسوولین شهرستان شفت سبب ایجاد فضایی سازنده در این شهرستان شده است .

دکتر آوایی وزیر دادگستری نیز در این نشست از مسوولین خواست تا مشکلات شهرستان شفت را بر اساس اولویت ، طی نامه ای به دولت اعلام تا نسبت به پیگیری و حل آن اقدام شود .

گفتنی است پیش از برگزاری نشست شورای اداری مسوولین به مسجد جامع شهر شفت رفتند و با نثار گل یاد و خاطره شهدای ایران اسلامی را گرامی داشتند و در ادامه با خانواده شهید اسماعیل ذبیحی دیدار و گفتگو نمودند .

  • منبع خبر : ورس