همگرایی عمرانی مدیران گیلان در شهرستان شفت
همگرایی عمرانی مدیران گیلان در شهرستان شفت

نشست بررسی مشکلات پروژه های عمرانی شهرستان شفت با حضور علی اوسط اکبری مقدم ، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان در شفت برگزار شد .

به گزارش ورس ، نشست بررسی مشکلات پروژه های عمرانی شهرستان شفت با حضور علی اوسط اکبری مقدم ، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان ، حجت الاسلام محمد مهدی افتخاری نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی  و تنی چند از مدیران کل استانی و در سالن اجتماعات میرزای شفتی فرمانداری شفت برگزار شد .

محمدرضا محسنی فرماندار شفت در این نشست به تشریح مشکلات پروژه های عمرانی شاخص این شهرستان پرداخت و در ادامه بر لزوم شتاب گرفتن خدمات رسانی در روستاها تاکید نمود .

وی با اشاره به اینکه پروژه بهسازی و تعریض محور ملاسرا – شفت به طول ۹ کیلومتر در حال اجرا است افزود : اصلاح شبکه و انتقال تیرهای برق در مراحل عملیات عمرانی این طرح ضروری است.

فرماندار شفت با بیان اینکه ۲ کیلومتر از این مسیر در حوزه شهری قرار دارد خواستار توسعه فضای شهری شد و  افزود : شهرداری طرح احداث بلوار در ورودی شهر را تهیه و آن را پیگیری نماید و آب منطقه نیز در انتقال سیفون های کانال آبرسانی که در محور مسیر مذکور قرار دارند همکاری نماید .

وی در بخش دیگری از سخنان خود به ابلاغیه محیط زیست به  آب منطقه ای در خصوص آغاز عملیات اجرایی سد لاسک اشاره و خواستار تهیه همزمان طرح هادی ۱۲ روستای حاشیه سد لاسک از سوی بنیاد مسکن شد و افزود : با تدوین طرح هادی روستایی و جانمایی فضاهای مسکونی و سایر کاربری ها مشکلات بسیاری از مردم در بخش ساخت و ساز و بهره مندی از خدمات رفع  و بسترهای لازم برای گازرسانی به روسناها فراهم خواهد شد .

همچنین وی  بر پیگیری آسفالت راه ۱۱ روستا در سطح  شهرستان شفت که در برنامه قرار گرفته است تاکید نمود .

نماینده عالی دولت در شفت با بیان اینکه عملیات ساخت پل سیاهمزگی به زودی شتاب بیشتری خواهد گرفت و راه برای توسعه شبکه گازرسانی به منطقه گردشگری خرمکش فراهم خواهد شد افزود : روستا محور تولید است و دولت برای محرومیت زدایی در این مناطق برنامه دارد .

وی با انتقاد از روند اجرای طرح بازآفرینی شهری در شفت تصریح نمود : ساخت مجتمع اداری شهرستان شفت با تغییر کاربری بالغ بر یک هکتار زمین باید توسط راه و شهرسازی پیگیری شود تا ضمن استقرار دستگاه ها ، خدمات رسانی به مردم تسهیل گردد .

محسنی با بیان اینکه در سال گذشته ۳٫۵ کیلومتر از شبکه فرسوده آبرسانی شهری در شفت ترمیم گردید و برای اصلاح ۴ کیلومتر دیگر از این شبکه از اعتبارات سال ۹۷ برنامه ریزی شده است افزود : آب و فاضلاب شهری برای۸٫۵ کیلومتر از  ۱۶ کیلومتر مورد نیاز باید پیگیری های لازم را به انجام رساند .

فرماندار شفت در ادامه به تکمیل فاز نخست ساماندهی فاضلاب روستای امامزاده ابراهیم در سال گذشته اشاره و افزود : طبق برنامه  آب و فاضلاب روستایی عملیات اجرایی فاز دوم و پایانی این پروژه به زودی آغاز و در ابتدای سال آینده آماده بهره برداری می شود .

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه ۳۲ پروژه عمرانی و خدماتی شهرستان شفت در دهه مبارک فجر به بهره برداری می رسد افزود : برای ساخت و تکمیل این طرح ها بالغ بر ۱۵۴ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است .

گفتنی است در پایان این نشست ۴ ساعته مسوولین با حضور در سطح شهرستان شفت از نزدیک در جریان مشکلات پروژه های عمرانی قرار گرفتند و در حاشیه آن نیز با مردم دیدار و گفتگو نمودند .

  • منبع خبر : پایگاه خبری ورس