لایحه CFT به مجمع تشخیص رفت
لایحه CFT به مجمع تشخیص رفت

نمایندگان مجلس شورای اسلامی بر مصوبه قبلی خود در لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین المللی مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT) اصرار کردند و آن را به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع دادند.

به گزارش ورس از  ایرنا، نمایندگان در ادامه جلسه علنی امروز – یکشنبه- مجلس به بررسی لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین المللی مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT) اعاده شده از سوی شورای نگهبان پرداختند اما بر مصوبه قبلی خود اصرار کردند.
مجلسی ها لایحه CFT را با ۱۱۷ رای موافق ، ۶۲ رای مخالف و ۲ رای ممتنع از ۱۹۷ نماینده حاضر به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع دادند.
مسعود پزشکیان نایب رییس اول مجلس که ریاست ساعاتی از جلسه علنی امروز مجلس را بر عهده داشت ضمن قرائت ماده واحده این لایحه گفت:به دلیل آن که کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بر نظر قبلی خود اصرار دارد این لایحه برای بررسی بیشتر به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع می شود
به گزارش ایرنا، عباسعلی کدخدایی قائم مقام دبیر شورای نگهبان پیش از این در نامه ای به علی لاریجانی رییس مجلس اعلام کرد که در جلسه ۲۸ آذر ۹۷ شورای نگهبان اصلاحات لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین المللی مقابله با تامین مالی تروریسم مورد بررسی قرار گرفت که همچنان اکثر مغایرت های این مصوبه با شرع و قانون اساسی برطرف نشده است.
وی یادآور شد: در بند یک نظر قبلی شورای نگهبان به جز ایراد، مبنیا بند ۳ سابق، بند ۴ مصوبه فعلی سایر ایرادات این بند به قوت خود باقی است.
کدخدایی تصریح کرد: همچنین سایر ایرادات قبلی شورای نگهبان به جز ایرادات ۲ و ۳ نظریه سابق، کماکان به قوت خود باقی است.
این ایرادات شورای نگهبان در کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس با حضور مسئولان ذیربط مورد بررسی قرار گرفت اما اعضای این کمیسیون بر مصوبه قبلی مجلس اصرار کردند و آن را برای رسیدگی نهایی به صحن مجلس ارجاع دادند.
مجلسی ها هم امروز با تایید نظر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی بر مصوبه قبلی خود اصرار کردند و این لایحه را برای تصمیم گیری نهایی به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع دادند.