معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گیلان با اشاره به اینکه تناسب جمعیت روستایی و شهری این شهرستان یک ظرفیت برای این شهرستان محسوب می شود افزود : جبران عقب ماندگی های عمرانی این شهرستان با کار عادی محقق نمی شود و همه ما وظیفه داریم به گونه ای جهادی کارها را انجام دهید .

به گزارش پایگاه خبری ورس ، سید محمد احمدی عصر پنجشنبه در نشست کارگروه رفع موانع تولید شفت با اشاره به اینکه تناسب جمعیت روستایی و شهری این شهرستان یک ظرفیت برای این شهرستان محسوب می شود افزود : صنعت ، کشاروزی و خدمات که گردشگری بخشی از آن است مولفه های توسعه استان است که در شهرستان شفت نیز مورد توجه قرار دارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گیلان با با تقدیر از عملکرد فرماندار شفت در پیگیری امور افزود : جبران عقب ماندگی های عمرانی این شهرستان با کار عادی محقق نمی شود و همه ما وظیفه داریم به گونه ای جهادی کارها را انجام دهید .

وی  با اشاره به اینکه موانع و مشکلات حوزه تولید برای همه مدیران و مسئولان شناخته شده است، خاطر نشان ‌کرد: اقتصاد مقاومتی تنها متعلق به دولت نبوده بلکه بخش خصوصی نیز باید در این زمینه گام‌های موثری بردارد.

وی با بیان اینکه  بانک‌ها باید آمار مربوط به پرداخت تسهیلات رونق تولید را به روز کنند افزود : مالیات ، تامین اجتماعی و قصه بانک ها مهمترین مشکلات تولیدکنندگان است .

احمدی با اشاره به اینکه تولید نیازمند مطالعه و سنجش موقعیت ها است افزود : اقتصاد مقاومتی مختص به دولت نیست و اجرای طرح‌ها باید صرفه اقتصادی داشته و تولیدکننده توانایی بازپرداخت تسهیلات سرمایه در گردش را داشته باشد.

وی با بیان اینکه سهم شهرستان شفت در تسهیلات رونق تولید ۴۲ میلیارد تومان در سال جاری است افزود :  تاکنون ۵۰ درصد سهم تسهیلات اشتغال روستایی نیز به شهرستان شفت پرداخته شده است .

  • منبع خبر : پایگاه خبری ورس