نخستین شماره از فصلنامه ی دستاورد شفت منتشر شد.

به گزارش ورس ؛ نخستین شماره از فصلنامه ی دستاورد شفت در نخستین روز از زمستان سال جاری منتشر و گرمابخش فضای مطبوعات در شهرستان عالم پرور شد .

این فصل نامه با زمینه اقتصادی و اجتماعی به مدیر مسوولی رسول یوسفی نهزمی در ۴ صفحه انتشار یافته و  در سرمقاله آن آمده است :

به نام خداوند جان و خرد / کزین برتر اندیشه برتر نگذرد

در آستانه چهلمین سال دهه فجر پیروزی انقلاب اسلامی ایران اولین شماره فصلنامه دستاورد شفت با همت جمعی از دوستان اهل قلم آماده و در اختیار همشهریان عزیز قرار گرفت.

این فصل نامه به دور از هرگونه وابستگی به جریانات جناحی سعی دارد جهت رونق اقتصادی شهرستان گامی اگرچه کوچک بر دارد ؛ به همین جهت دست یاری خود را به سوی همه علاقه مندان و دلسوختگان و کسانی که قلبشان برای سربلندی شهرستان شفت می تپد و همچنین فرهیختگان نخبگان و افراد دارای اندیشه و برنامه با محوریت اقتصاد روستا دراز کرده و آماده چاپ مقالات و تجارب موفق و البته کاربردی که با فرهنگ و سلایق شهر ما همخوانی داشته باشد بوده و در صورت همکاری مسئولین شهرستان و دست اندرکاران شهرک صنعتی شفت آمادگی خود را جهت انجام مصاحبه یا میزگرد اعلام می نماید .

اعتقاد ما این است که ظرفیت شهرستان بیشتر از آن چیزی است که الان شاهد آن هستیم . در حوزه اقتصاد فقط برنج یا چای نیست که می تواند اقتصاد روستاها و به دنبال آن اقتصاد خانواده های روستایی را متحول کند در حوزه گردشگری (توریسم)  ظرفیت بسیار بالایی وجود دارد ولی به دلیل نبود زیرساخت‌های لازم اکنون بهره‌برداری اصولی میسر نیست .

به عنوان مثال دو بقعه متبرکه امامزاده ابراهیم (ع) و امامزاده اسحاق(ع) در طول سال چقدر مسافر می پذیرند؟  چرا فقط اردیبهشت تا شهریور هر سال این مکان فراهم است تا علاقه‌مندان به این مناطق زیارتی و سیاحتی سفر کنند؟  یا مناطق تفریحی فراوانی داریم  که با برنامه‌ریزی و هماهنگی لازم می توان ضمن جذب توریست به رونق اقتصادی این مناطق کمک شایانی نمود.

ذکر این نکته ضروری است که باید بدانیم شهرستان شفت روستایی ترین شهر کشور است ولی چقدر از این امتیاز برای رونق شهرستان استفاده شده است همه مسوولین تراز اول و حتی برنامه‌های درازمدت کشور حرفشان این است که روستاها را حفظ و از عزیمت جوانان به شهرها جلوگیری شود ؛ در این شرایط چه تدبیری برای جذب سرمایه گذاران برای ایجاد اشتغال پایدار در روستاها انجام شده است؟

به هر حال هدف این فصل نامه ارائه راهکارهای مناسب به مسوولین و مجریان امور بوده و این مهم میسر نیست مگر این که اهل فن و اندیشه دست یاری ما را که به سویشان دراز شده است را گرفته تا قدمی را برای آیندگان این شهر برداشته باشیم انشاءالله