مدیر انجمن حمایت از بیماران کلیوی استان گیلان گفت : وضعیت این انجمن به گونه ای است که درسیستم مالی و اداری بسیار شایسته عمل کرده و توانسته در ۱۶ شهرستان شعبه ایجاد کند؛ این درحالی است که تا ۲ ماه آینده شعبه شهرستان شفت نیز دراین استان راه اندازی خواهد شد.

به گزارش ورس از شفاآنلاین ؛ هوشنگ رضوان مدیر انجمن استان گیلان درخصوص بیماران کلیوی استان گفت: از سال ۷۲ تاکنون در انجمن حمایت از بیماران کلیوی استان گیلان ۳هزار پرونده برای بیماران کلیوی به ثبت رسیده است که از این میزان ۱۲۰۰ نفر دیالیزی و ۱۸۰۰نفر یوندی بوده اند.

وی گفت: از ۱۲۰۰ بیمار دیالیزی استان گیلان ۸ نفر دیالیز صفاقی ، ۵۵ نفر کنترل دارویی و بقیه دیالیز خونی می شوند.

مدیر انجمن حمایت از بیماران کلیوی استان گیلان در خصوص وضعیت این انجمن گفت: متاسفانه این انجمن در سال ۹۴ دچار ورشکستگی شد اما با تلاش های مستمر خوشبختانه در حال حاضر این انجمن جایگاه خود را پیدا کرد و از لحاظ رشد مادی و معنوی وضعیت مناسبی را پیدا کرده است.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه وضعیت این انجمن به گونه ای است که درسیستم مالی و اداری بسیار شایسته عمل کرده و توانسته در ۱۶ شهرستان شعبه ایجاد کند. این درحالی است که تا ۲ ماه آینده  شعبه شهرستان شفت نیز دراین استان راه اندازی خواهد شد.

رضوان بیان کرد: با توجه به شمار بیماران دیالیزدر شهرستان رشت و ظرفیت محدود تخت فعال در بیمارستان رازی با تعاملات صورت گرفته ۲ بخش دیالیز با ۴۴ تخت فعال توسط بخش خصوصی ایجاد شده است که با این اقدام خوشبختانه آمار فوتی از ۳۰درصد به یک درصد رسیده است.

وی در رابطه با وضعیت انجام آزمایش های بیماران کلیوی شهرستان رشت اظهار داشت: با توجه به هزینه بالای آزمایش ها مقرر شده که یک آزمایشگاه در این شهرستان به بیماران کلیوی ۴۰درصد تخفیف ارائه دهد و ۴۰درصد هزینه ها را نیز انجمن تقبل کند و ۲۰درصد باقیمانده را نیز طبق مذاکرات صورت گرفته با سازمان بهزیستی این مجموعه پوشش دهد.

مدیر استان گیلان  ادامه داد: با همکاری هیات امنای سرشناس انجمن و اتاق فکر ایجاد شده در نظر است تا یک مرکز درمانی ایجاد شود و علاوه بر آن ۴ سوئیت برای اسکان بیماران استان های دیگر احداث تا از حجم مشکلات بیماران کاسته شود.