فرانس ۲۴ : بزرگترین مراسم مذهبی جهان در جریان است
فرانس ۲۴ : بزرگترین مراسم مذهبی جهان در جریان است

شبکه تلویزیونی فرانس ۲۴ روز دوشنبه در گزارشی از مراسم باشکوه پیاده روی اربعین، این مراسم را بزرگترین آئین مذهبی جهان نامید.

شبکه تلویزیونی فرانس ۲۴ روز دوشنبه در گزارشی از مراسم باشکوه پیاده روی اربعین، این مراسم را بزرگترین آئین مذهبی جهان نامید.

به گزارش ورس از ایرنا، در این گزارش آمده است: چهلمین روز شهادت امام سوم شیعیان (امام حسین’ع’) به بزرگترین مراسم مذهبی جهان تبدیل شده که اکنون در جریان است.
در این مراسم میلیون ها مسلمان اعم از شیعه و سنی فقط به یک مقصد می روند و آن جایی نیست جز شهر کربلا…
عراق با همکاری ایران از یک ماه پیش از فرارسیدن روز اربعین، تمام تلاش خود را به کار می بندد تا این مراسم به نحو احسن برگزار شود.
این شبکه خبری با نشان دادن تصاویری ازشهر مرزی مهران، گزارش داد: در این نقطه مرزی، فقط یک تابلو به چشم می خورد که بر روی آن، فقط دو جهت جغرافیایی مشخص شده است: ایران- کربلا…


شبکه تلویزیونی فرانس ۲۴ با اشاره به حضور جمعیت عظیم زائران در مرز مهران تاکید کرد: ‘زائران شیعه از چهار گوشه ایران خود را برای حضور در روز اربعین در شهر کربلا به این منطقه رساندند و در طول مسیر هم موکب‌هایی برای پذیرایی و استراحت راهپیمایان اربعین فراهم آمده است’.
با وجود بحران اقتصادی، بر اساس آمار رسمی بیش از یک میلیون و ۸۰۰ هزار روادید برای زائران ایرانی صادر شده که در نوع خود بی نظیر است.
آنچه که بیش از هر چیز در این مراسم بزرگ به چشم می خورد، تامین امنیت میلیون ها زائر است که از کشورهای مختلف آمده اند تا خود را به شهر مقدس کربلا برسانند.
در ادامه این گزارش آمده است:
در دوران جنگ هشت ساله ایران و عراق، حضور زائران ایرانی در عراق غیرممکن شده بود، اما پس از پایان جنگ و بهبودی روابط دیپلماتیک دو کشور، زمینه سفر ایرانی ها به اماکن مقدس عراق فراهم شد اما با این وجود هنوز اخذ روادید برای مسافران دو کشور ضروری است.
امام حسین (ع) امام سوم شیعیان، نوه پیامبر اسلام، در سال ۶۸۰ میلادی در شهر کربلا به شهادت رسید.
مرقد ایشان در شهر مقدس کربلا در فاصله ۳۰۰ کیلومتری مرز ایران و عراق واقع شده است.