وقوع سیل به زیرساخت های عمرانی ، خدماتی و تعدادی از واحدهای مسکونی و تجاری در شهرستان شفت آسیب وارد نمود .

به گزارش ورس از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شفت ، محمدرضا محسنی صبح امروز در نشست بررسی میزان خسارات های سیل اخیر در شفت با اشاره به اینکه طغیان رودخانه ها سبب تخریب ۳ دهنه پل در روستاهای این شهرستان شد افزود : به ۳۲ واحد مسکونی و ۱۰ واحد تجاری نیز آسیب وارد شد.

فرماندار شفت با بیان اینکه ۲۴ کیلومتر از خطوط انتقال برق ، ۳ کیلومتر از خطوط گاز و ۱٫۵ کیلومتر از شبکه آبرسانی و بخشی از شبکه مخابراتی در جریان سیل در این شهرستان تخریب و یا آسیب دید افزود : تخریب و آب شستگی جاده ها و دیواره سازه ها از دیگر مشکلات ایجاد شده بر اثر بارش متناوب باران و طغیان رودخانه ها است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه رانش زمین در ۵ نقطه از ویسرود سبب مسدود شدن و اخلال در رفت و آمد ۲۵۰ خانوار این روستا و همچنین ۶۵۰ خانوار عشایری شهرستان شفت شده است افزود : مسیر گردشگری امام زاده اسحاق نیز در دونقطه دچار رانش شده است .

محسنی با اشاره به اینکه سیل سبب تخریب ۳۰ سردهنه خاکی و صدمه زدن به دیواره رودخانه ها ، نهرها و سردهنه های مربوط شد افزود : بر اساس آخرین گزارش ها ، مجموع خسارات های تحمیل شده سیل در شهرستان شفت بالغ بر ۱۷٫۵ میلیارد تومان است .

وی در پایان تصریح نمود : عدم لایروبی و ساماندهی رودخانه ها یکی از عوامل تشدید و وارد شدن خسارت سیل اخیر در شهرستان شفت است.