یک واحد صنعتی تولید صنایع پلاستیک کشاورزی در شهرک صنعتی شفت طعمه حریق شد.

یک واحد صنعتی تولید صنایع پلاستیک کشاورزی در شهرک صنعتی شفت طعمه حریق شد.

به گزارش ورس از فارس ، یک واحد صنعتی تولید صنایع پلاستیک کشاورزی که به تولید سینی نشاء با ظرفیت حدود پنج نفر مشغول به کار بود بامداد سه شنبه طعمه حریق شد.

حوالی ساعت دو بامداد بود که یک راکب موتورسوار هراسان خود را به نگهبانی ورودی شهرک صنعتی شفت رساند و خبر از آتش‌سوزی واحد صنعتی در نیستان چهار داد.

این آتش سوزی که به به گفته شاهدان عینی حادثه احتمالا از یک ربع پیش از ساعت دو بامداد آغاز شده با اعلام خبر آتش سوزی از سوی راکب موتور سوار به واحد نگهبانی این خبر به واحد آتش نشانی مستقر در شهرک اعلام و پس از آن به واحدهای آتش‌نشانی شهر های شفت، احمدسرگوراب، دهستان چوبر و رشت نیز اطلاع داده شد و عملیات اطفای آن توسط هفت دستگاه خودروی آتش نشان تا ساعت حدود پنج بامداد به طول انجامید.

مشاهدات میدانی بیانگر سوختگی کامل این واحد صنعتی به همراهی ماشین آلات و صنایع تولید شده ی آن در شهرک است و علت مشتعل شدن آن به نظر می‌رسد مواد آتش زا و مواد اولیه موجود در شرکت باشد.

این واحد صنعتی تحت پوشش شرکتهای بیمه بوده و پس از آتش سوزی صبح امروز کارشناسان شرکت‌های بیمه برای ارزیابی علت حادثه و تعیین میزان خسارت به شرکت مراجعه کرده و گزارش‌هایی را نیز تهیه کرده‌اند.

این واحد صنعتی در شهرک صنعتی شفت به تولید سینی نشا و سبد میوه مشغول به کار بود که اوج تولیدات صنعتی آن در آستانه بهار و فصل نشاء بود و طبق آخرین اطلاعاتی که موجود است چهار تن در آن مشغول به کار بودند که در حال حاضر از کار بیکار شده اند.

گفتنی است در این عملیات اطفا حریق، به همت آتش‌نشانان از گسترش و توسعه آتش به واحدهای صنعتی همجوار جلوگیری شد و هم اکنون همه شرکت ها مستقر در جوار این واحد صنعتی آسیب‌دیده مشغول تولید محصولات خود هستند.