پس از انتشار اخباری در فضای مجازی ، مبنی بر زندگی تاسف بار خانواده ای در محدوده  جیرده شفت و درخواست دریافت و جمع آوری کمک های نقدی و غیرنقدی ، خبرنگار ورس موضوع را پیگیری نمود . 

به گزارش پایگاه خبری ورس ، پس از انتشار اخباری در فضای مجازی ، مبنی بر زندگی تاسف بار خانواده ای در محدوده  جیرده شفت و درخواست دریافت و جمع آوری کمک های نقدی و غیرنقدی ، خبرنگار ما موضوع را پیگیری نمود .

در این مطلب که ابتدا در شبکه اجتماعی اینستاگرام منتشر و سپس دامنه آن به دیگر شبکه های اجتماعی هم کشیده شد ،  از کابران خواسته شده است ضمن هم رسانی و اشتراک مطلب  به جای صرف هزینه برای ایستگاه صلواتی (در ماه محرم) و نذر چای ، شیر و خرما ، کمک های نقدی خود را برای تعمیر خانه ی تخریب شده این خانواده به شماره حسابی معلوم واریز کنند و برای رساندن کمک های غیرنقدی به شناسه کاربری مشخص پیام ارسال کنند.

به گزارش ورس از آنجا که نشانی مذکور در آن مطلب به روستایی (بدون نام) در جاده جیره شفت اشاره داشت این موضوع مورد پیگیری خبرنگار ما قرار گرفت و  در همان گام نخست ، طبق بررسی های انجام شده و گفتگو با منابع آگاه مشخص شد  مورد مذکور مربوط به حوزه شهرستان شفت نیست !

اما حال پرسش ما اینجاست که خانواده ای که درباره وضعیت آن توضیح داده شد واقعا در کجا زندگی می کند و آیا به طور کلی این نوع کمک گرفتن می تواند موثر و کارساز  باشد ؟

در حالی که نهاد های خدماتی مانند کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی با همه مشکلات موجود ، کمک هزینه های جهیزیه نوعروسان و  حتی تحصیل مددجویان را می پردازند و از هیچ کوششی برای رفع محرومیت ها و توانمند سازی نیازمندان دریغ نمی نمایند به نظر نمی رسد ، چنین خانواده هایی در کشور ما اینگونه توسط مردم ، معتمدین ، شوراهای اسلامی روستا ها و دستگاه های ذیربط فراموش شوند .

نکته دیگری که باید بدان اشاره داشت این است چرا چنین موضوعی در ماه محرم  مطرح و بزرگنمایی می شود و در کنار آن به راحتی  ارزش های مذهبی مردم زیر سوال می رود ؟