حجت الاسلام افتخاری نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی
حجت الاسلام افتخاری نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مفسدان اقتصادی امید مردم را به ناامیدی تبدیل می کنند و بخش قابل توجهی از تلاش های دولت را زیر سوال می برند افزود : نگرانی های  فعالان زیست محیطی در خصوص سد لاسک با گفتگو و آگاهی بخشی قابل حل است واز سوی دیگر باید بدانیم وقوع جنگ آب قابل پیش بینی می باشد .

به گزارش پایگاه خبری ورس  ، حجت الاسلام محمد مهدی افتخاری صبح امروز ( پنجشنبه) در نشست کمیته برنامه ریزی شهرستان شفت با اشاره به اینکه مفسدان اقتصادی ، امید مردم را به ناامیدی تبدیل می کنند و بخش قابل توجهی از تلاش های دولت را زیر سوال می برند افزود : با حضور دکتر سالاری استاندار گیلان و دکتر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه کشور حرکات خوبی در استان در حال انجام است و توسعه اقتصادی گیلان به پیشرفت شهرستان های تابعه کمک خواهد نمود .

حجت الاسلام افتخاری نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی

وی با تقدیر از مجمع نمایندگان گیلان و موضع گیری شفاف حسن خسته بند نماینده مردم بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی در خصوص حمایت و روشنگری درباره سد لاسک افزود : نگرانی های  فعالان زیست محیطی در خصوص سد لاسک با گفتگو و آگاهی بخشی قابل حل است واز سوی دیگر باید بدانیم وقوع جنگ آب قابل پیش بینی می باشد .

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه  آب بیش از ۴۱ رودخانه در گیلان بدون آنکه هیچ گونه بهره برداری از آنها صورت گیرد به دریای خزر می ریزد افزود : رودخانه های گوهر رود و زرجوب یکی از آلوده ترین رودهای جهان هستند و نگرانی های زیادی را مردم گیلان به ویژه مردم انزلی ایجاد نموده است .

وی با استقبال از هم اندیشی با فعالان زیست محیطی گفت : بر دستان همه حافظان منابع طبیعی  و محیط زیست بوسه می زنم .

افتخاری در ادامه با اشاره به اینکه با دلایل کارشناسی می توان ثابت نمود ساخت چنین سدهایی برای تالاب ها و زمین های پایین دست ایجاد نخواهد کرد و کاملا منفعت خواهد بود افزود :  با مدیریت می توان تهدید های احتمالی را نیز به فرصت تبدیل کرد .

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه تصویب مصوبه مجلس برای ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در فومن وشفت می تواند به توسعه این دو شهرستان کمک شایانی نماید افزود :  ترانزیت کالا ، تسهیل در صادرات ، ایجاد اشتغال و کاهش مالیات برای تولید کنندگان وصادرکنندگان تنها بخش کوچکی از مزایای مناطق ویژه اقتصادی است .