فرماندار شفت : خبرنگاری نه پیشه ای در راه گذران معیشت و نه پله ای در نردبان مناسبات سیاسی ، که ثمره عشق و محصول تعهد است.

 محمدرضا محسنی فرماندار شهرستان شفت با صدور پیامی فرارسیدن روز خبرنگار را گرامی داشت .به گزارش ورس از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شفت ؛متن کامل  این پیام به شرح زیر است :

بسم الله الرحمن الرحیم
جان نباشد جز خبر در آزمون  /  هر که را افزون خبر جانش فزون


سوگند به قلم و اسرار پنهان در سینه اش. قلم سلاح اندیشمندان در نبرد با جهل و ناآگاهی و عرصه خبررسانی عرصه شفافیت ها و نجات بخشی جهان بشری از تاریکخانه ها و خواب غفلت است. خبرنگاری نه پیشه ای در راه گذران معیشت و نه پله ای در نردبان مناسبات سیاسی ، که ثمره عشق و محصول تعهد مردان و زنانی است که از جان و آبروی خود می گذرند و آینه ای در برابر جهان اتفاقات روزمره می گذارند تا انعکاسی باشند از شور و شعور و آگاهی. و آن گونه که مقام عظمای ولایت فرموده اند : «خبرنگاران لحظات نابودشدنى و زوال‏یافتنى را تثبیت و ابدى مى‏کنند.»
رسانه ها در نظام مردمسالاری دینی رکن چهارم دموکراسی بوده که در قالب اخلاقیات مبتنی بر شریعت مقدس اسلام ، وظیفه شفاف سازی و انتقال پیام مسئولین به مردم و مطالبات مردم به مدیران جامعه را برعهده دارند و در این میان در انتخاب مضامین ، پرداخت موضوع و انتشار آن در قالب گزاره های خبری همواره باید این بعد دینی مسئولیت اجتماعی خویش را مد نظر قرار دهند.
۱۷ مرداد سالروز سالروز شهادت شرافت عرصه خبر ، شهید محمود صارمی در مزار شریف ، فرصت گرانبهایی است تا از مساعی این سربازان میدان تعالی و توسعه ایران اسلامی در عصر گستردگی رسانه های ارتباط جمعی ، قدردانی نماییم و ایمان داشته باشیم که تعهد خبرنگاران ایران اسلامی ، در اطلاع رسانی و آگاهی بخشی در بستر جریان سیال اطلاعات ، بیش از پیش نمودهای عینی و عملی خود را نشان خواهد داد.
اینجانب ضمن گرامیداشت روز خبرنگار ، این روز را به تمام خبرنگاران و فعالان عرصه خبر تبریک و تهنیت عرض نموده و امیدوارم در انجام این مسئولیت سنگین و خطیر همواره موفق و سربلند باشید.

محمدرضا محسنی
فرماندار شهرستان شفت