عرضه مستقیم طیور ارگانیک در دوشنبه بازار شفت
عرضه مستقیم طیور ارگانیک در دوشنبه بازار شفت

دوشنبه بازار شفت یکی از بازارهای هفتگی پررونق در گیلان است که مردم این شهر و شهرهای و روستاهای دور و نزدیک برای خرید نیازمندی ها و فروش کالاهای تولیدی خود گرد هم می آیند .

به گزارش پایگاه خبری ورس ؛ دوشنبه بازار شفت یکی از بازارهای هفتگی پررونق در گیلان است که مردم این شهر و شهرهای و روستاهای دور و نزدیک برای خرید نیازمندی ها و فروش کالاهای تولیدی خود گرد هم می آیند .

این بازار در فصل عرضه برنج پذیرای بازاریان و تاجران برنج است که از نقاط مختلف گیلان و کشور به شفت سفر می کنند تا برنج با کیفیت دم سیاه ، هاشمی و دیگر ارقام مرغوب این منطقه را تهیه کنند.

تا همین چندسال پیش در کنار بازار برنج فروشان ، راسته ماهی فروشان رونق خوبی داشت که اکنون دیگر اثر چندانی از آن نیست و کاسبان به صورت پراکنده به عرضه ماهی رودخانه ای و دریایی می پردازند .

میدان اصلی شهر تا مسجد اباصالح  محور اصلی دوشنبه بازار را تشکیل می دهد که بیشتر محل تجمع میوه فروشان است و در بین آنها نیز دیگر اصناف به صورت نامنظم به کسب و کار می پردازند .

خیابان امام حسین نیز محل تجمع صنف پوشاک و کیف و کفش است و پشت بازار برنج فروشان نیز که در گذشته ای نه چندان دور محل تجمع بزازان بود و در حاشیه آن لباس های مستعمل به فروش می رسید ؛ اکنون رونق چندانی ندارد .

هر چند تغییر سبک زندگی سبب شده است که امروزه بسیاری از روستاییان برای کالاهایی که تا همین چند سال پیش خود تولید کننده آن بودند به شهر مراجعه کنند ؛ اما از سوی دیگر تمایل به استفاده از محصولات ارگانیک در بین شهروندان نیز افزایش یافته و فرصت خوبی را برای عرضه این گونه محصولات فراهم نموده است .

بازار طیور در روزهای دوشنبه حال و حوای خاصی دارد . این بازار که صبح تا حوالی ظهر ادامه دارد ؛ از نزدیکی میدان انقلاب آغاز می شود و در حدود ۵۰۰ متری بلوار طالقانی پایان می یابد .

بازار طیور در روزهای دوشنبه فرصت مغتنی را برای روستاییان شفت فراهم نموده است تا محصولات خود را بدون واسطه به فروش برسانند و از سوی دیگر نیز متقاضیان کالاهای ارگانیک بهای کمتری را برای ملزومات خود می پردازند .

آیا تا کنون این بازار را تجربه کرده اید ؟

عرضه طیور در دوشنبه بازار شفت عرضه طیور در دوشنبه بازار شفت عرضه طیور در دوشنبه بازار شفت عرضه طیور در دوشنبه بازار شفت عرضه طیور در دوشنبه بازار شفت عرضه طیور در دوشنبه بازار شفت عرضه طیور در دوشنبه بازار شفت عرضه طیور در دوشنبه بازار شفتعرضه طیور در دوشنبه بازار شفت