همایش پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر با حضور محمد حسین شاه کویی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان گیلان در سالن آمفی تیاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شفت برگزار شد.

همایش پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر با حضور محمد حسین شاه کویی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان گیلان در سالن  آمفی تیاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شفت  برگزار شد.

به گزارش ورس از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان شفت ، محمدرضا محسنی فرماندار شفت در این همایش با اشاره به اینکه در کنار اقدامات سخت افزاری نیروهای نظامی و انتظامی در مبارزه با مواد مخدر باید به فرهنگ سازی ، پیشگیری و عوامل نرم افزاری توجه بیشتری نماییم افزود : خانواده ها باید نسبت به کاهش سن اعتیاد به ۱۲ سال و افزایش آمار ابتلای زنان به مواد مخدر آگاهی کافی داشته باشند .

وی با بیان اینکه مواد افیونی مرگبار امروز با بهره گیری از تبلیغات سازمان یافته کذایی به صورت کالایی لوکس در بین  اقشار جامعه خاصه جوانان  توزیع می شود افزود : یکی از سیاست‌های نظام استکباری تهی نمودن جوامع از جوانان و در اختیار گرفتن بازار هزار میلیارد دلاری مواد مخدر است.

نماینده عالی دولت در شفت با اشاره به اینکه برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی اعتیاد نیازمند همت و اهتمام عمومی در جامعه هستیم افزود : اطلاع رسانی و فرهنگ سازی گرایش به مصرف مواد مخدر را کاهش می دهد.

محسنی با اشاره به اینکه اقدامات و خدمات دولت در روستاها باید توسط دهیاران و شوراهای اسلامی اطلاع رسانی شود افزود : مسوولین و دستگاه های ذیربط تا پایان فصل زراعی و آبیاری در کنار کشاورزان خواهند بود و مردم نباید نگران کم آبی شالیزارهای خود باشند .