مهاجم تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان گفت: تیم ایران انگیزه و توان موفقیت مقابل پرتغال را دارد و حذف این تیم مقابل ملی پوشان کشورمان دور از دسترس نیست.

مهاجم تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان گفت: تیم ایران انگیزه و توان موفقیت مقابل پرتغال را دارد و حذف این تیم مقابل ملی پوشان کشورمان دور از دسترس نیست.

به گزارش ورس وحید هاشمیان در گفت وگو با خبرنگار اعزامی ایرنا به روسیه در خصوص شرایط تیم ملی کشورمان در این رقابت ها اظهار داشت: تیم ملی در ۲ بازی گذشته عملکرد بسیار خوبی داشت و قطعا کی روش با تدابیر خاصی به مصاف پرتغال خواهد رفت.
وی ادامه داد: به اعتقاد من با توجه به فشار زیادی که بازیکنان ما در دو دیدار گذشته تحمل کردند قطعا کی روش در دیدار مقابل پرتغال به برخی بازیکنان استراحت خواهد داد و با ترکیبی متفاوت راهی میدان می شود.
بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال ایران گفت: بزرگترین هدف تیم ملی در دیدار مقابل پرتغال باید مهار رونالدو باشد. او بازیکن بسیار باهوشی است که منتظر کوچکترین فرصت برای گلزنی است.
مربی تیم ۱۷ سال باشگاه هامبورگ آلمان اظهار داشت: در جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان همراه با تیم ملی ایران مقابل این بازیکن قرار گرفتم و مهار این بازیکن انصافا کار مشکلی است. بازیکنان تیم ملی ایران نباید به هیچ عنوان در دیدار مقابل پرتغال ضربه ایستگاهی به حریف بدهند زیرا در این شرایط رونالدو به بهترین شکل از آن استفاده خواهد کرد.
وی تاکید کرد: این دیدار برای هر دو تیم اهمیت بسیار زیادی دارد و باید ضریب اشتباهات ما نسبت به دو دیدار قبل کمتر باشد. به اعتقاد من کی روش باید حداقل ۲ بازیکن ایران را مامور مهار رونالدو کند و اگر این بازیکن از کار بیفتد توان پیروزی مقابل حریف را داریم.
مهاجم تیم ملی فوتبال ایران به انتقادات مطرح شده به سردار آزمون هم اشاره کرد و اظهار داشت: در فوتبال دو پست به شدت مورد توجه علاقمندان است؛ یکی مهاجم و دیگری دروازه بان است. به خوبی شرایط امروز سردار آزمون را درک می کنم و امیدوارم او کمی به انتقادات بی توجه باشد.
وی تاکید کرد: سردار آزمون در طول دو بازی گذشته تیم ملی خود را وقف کار دفاعی کرده و خراب کردن روحیه او به هیچ وجه اتفاق خوبی نیست. از ملی پوشان می خواهم در طول مدت حضور در جام جهانی به فضای مجازی بی توجه باشند تا تمرکز خود را حفظ کنند. وظیفه همه کمک به تیم ملی است و پرداختن به مسایل تخریبی روی تمام بازیکنان تاثیر منفی می گذارد.
هاشمیان با اشاره به عملکرد اسپانیا مقابل ایران ادامه داد: این بازی را از نزدیک تماشا کردم و توقع من از اسپانیا بسیار بیشتر بود. فاصله ها در فوتبال کاهش یافته و ای کاش برای موفقیت های بزرگتر پیش از جام جهانی با حریفان بزرگ روبرو می شدیم.
وی افزود: تیم ملی در دو بازی اخیر خود در کار دفاعی و ضد حملات بسیار مقتدر ظاهر شده و اطمینان دارم روند خوب ما در مقابل پرتغال هم ادامه خواهد داشت. هر دو مربی شناخت کاملی از یکدیگر دارند و انگیزه و توان موفقیت در تیم ملی ایران در این دیدار به خوبی دیده می شود.
تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه با تیم های مراکش، اسپانیا و پرتغال همگروه است که در دو دیدار گذشته موفق شد مراکش (مغرب) را از پیش رو بردارد. تیم ملی کشورمان در دیدار با اسپانیا نیز با وجود ارائه یک بازی تماشایی در نهایت با نتیجه یک بر صفر شکست خورد.
سومین بازی تیم ملی ایران روز دوشنبه چهارم تیر ماه مقابل پرتغال برگزار خواهد شد.