رییس جهاد کشاورزی شفت همزمان با فرارسیدن هفته جهاد کشاورزی به تشریح برخی از ظرفیت ها و توانمندی های شهرستان پرداخت .

رییس جهاد کشاورزی شفت همزمان با فرارسیدن هفته جهاد کشاورزی به تشریح  برخی از ظرفیت ها و توانمندی های شهرستان پرداخت .

به گزارش پایگاه خبری ورس ، مجید جباری ثابت در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به اینکه شهرستان شفت  با ۱۴هزار ۳۳۶ هکتار سطح زیر کشت برنج  جایگاه ویژه ای در کشاورزی استان دارد افزود : میزان تولید سالانه برنج سفید در این شهرستان به ۴۱ هزار تن می رشد .

وی با بیان اینکه شهرستان شفت دارای ۵۰ واحد مرغداری گوشتی صنعتی، ۱۰ واحد پرورش گاو شیری صنعتی و ۱۲ واحد پرورش گاو پرواربندی است افزود : شفت با تولید ۲۲۰۰ تن گوشت قرمز ، ۱۲۵۰۰ تن شیر خام و ۷۰۰۰ تن  گوشت سفید به عنوان یکی از قطب های تولید محصولات دامی در استان محسوب می گردد.

رییس جهاد کشاورزی شفت با اشاره به اینکه ۱۷۳۰بهره بردار نوغاندار در شهرستان به پرورش کرم ابریشم مشغول هستند و این شهرستان در تولید پیله تر کرم ابریشم رتبه دوم گیلان را دارا است افزود : تولید سالانه ۱۳۰ تن عسل از دیگر توانمندی های بخش کشاورزی این شهرستان است .

وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه تعداد ۱۰ مزرعه در زمینه پرورش ماهیان سرد آبی با میزان تولید سالانه ۱۰۵ تن ، ۹۸۰ پهنه استخر به مساحت ۱۳۲۰ هکتار در زمینه پرورش ماهیان گرمابی با ظرفیت تولید سالانه ۵۰۰۰ تن و یک مزرعه ماهیان خاویاری با ظرفیت تولید سالانه ۶ تن در شهرستان شفت فعالیت دارند افزود :  شفت در بخش شیلات جزو ۳ شهرستان برتر گیلان است .

جباری با اشاره به اینکه ۳۴۰ هکتار از اراضی شالی در سال زراعی جدید تجهیز و نوسازی شد افزود : اجرای ۳۵ هکتار آبیاری تحت فشار و اجرای یک کیلومتر شبکه های فرعی آبیاری زهکشی از دیگر اقدامات جهاد کشاروزی  در سال ۱۳۹۶ بوده است.

وی در بخش دیگری با بیان اینکه در سال گذشته ۲۶۹ نفر برای دریافت تسهیلات ماشین آلات کشاورزی به بانک معرفی شدند و متقاضی۱۰۰ نیز از تسهیلات مشاغل خانگی بهره بردند افزود : میزان ۲ هزار و ۴۵۶ هکتار از شالیزاهای شهرستان شفت به صورت مکانیزه کشت می شوند .

رییس جهاد کشاروزی شفت همچنین از مدرن سازی ۳۸ کارخانه  شالیکوبی  تا پایان سال ۹۶ خبر  داد و افزود : ۶۸ کارخانه نیز در این مدت از سوخت گاز طبیعی بهره مند شده اند .

به گزارش ورس گفتنی است ۴ جشنواره بومی و محلی جوکول در میرسرا ، سفال و خرمن در جیرده ،شاه بلوط ویسرود و پنیر سیاهمزگی در سال گذشته در شهرستان شفت برگزار شد .