نشست انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان شفت با حضور هادی نوری مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در سالن میرزای شفتی فرمانداری برگزار شد .

نشست انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان شفت با حضور هادی نوری مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در سالن میرزای شفتی فرمانداری برگزار شد .

به گزارش ورس از  پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شفت ، محمدرضا محسنی فرماندار شفت در این نشست فراررسیدن میلاد فرخنده کریم اهل بیت حضرت  امام حسن مجتبی(ع) را تبریک گفت و افزود : رمضان ماه خودسازی فردی و اجتماعی است .

وی با بیان اینکه همواره به دنبال ساز و کار اجرایی برای رفع و کاستن مشکلات فرهنگ دوستان در شفت بوده ایم  افزود : اهدای زمین برای ساخت ساختمان کتابخانه های عمومی که با پیگیری و موافقت شورای اسلامی شهر شفت حاصل شد را باید به فال نیک گرفت و این موضوع اتفاق مبارکی برای شهرستان شفت است .

نماینده عالی دولت در شفت با اشاره به اینکه در کنار مسایل عمرانی و اجتماعی باید به فرهنگ توجه شود افزود : فرهنگ موضوعی نیست که توسط یک نظام حاکمیتی به گونه ای الزام آور به جامعه تحمیل شود بلکه حاکمیت باید بستر اعتلای فرهنگ در همه حوزه ها را فراهم کند و آحاد مردم نیز در آن مشارکت نمایند .

وی در ادامه  افزود : اگر بهترین کتابخانه ها برای شهروندان ساخته شوداما جامعه به ترویج فرهنگ کتابخوانی اهمیت ندهد این روند و سیاست ابتر خواهد ماند .

فرماندار شفت با اشاره به اینکه جبران عقب ماندگی های عمرانی و انباشت مشکلات شهرستان نیازمند زمان است افزود : اگر پیگیری ها در زمان خود انجام و زیرساخت ها آماده می شد شهرستان شفت از بین ۱۶ شهرستان گیلان تنها شهرستان کمتر توسعه یافته معرفی نمی شد.

وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه پمپاژ ناامیدی و القای یاس مشکلات جامعه را حل نخواهد کرد و امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند ایجاد امید با تشویق و تحسین کارهای پسندیده هستیم افزود :  مساعدت های شهرداران احمدسرگوراب و شفت برای پرداخت سهم نیم درصد درآمد ها به کتابخانه های عمومی قابل قدردانی است .

محسنی در پایان پیشنهاد داد : مدارس متروکه و رها شده در مراکز دهستان ها به کتابخانه های عمومی تبدیل شود.