فرماندار شفت با اشاره به اینکه مجموع اعتبارات تخصیص یافته این شهرستان در حوزه اشتغال و تولید ۴۷ میلیارد و ۵۱۷ میلیون تومان است افزود : تا کنون برای ۸۷ درصد از این مبلغ به تصویب رسیده است.

نشست کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان شفت صبح امروز با حضور آرش فرزام صفت جانشین معاونت هماهنگی امور اقتصادی ، سید مازیار سیدنژاد  مدیرکل امور روستایی و شوراها و سید الهیار مصباحی مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری گیلان و همچنین محمود ایزددوست مدیرکل تعاون، کارو رفاه جتماعی ، علیرضا شعبان نژاد رییس سازمان جهاد کشاورزی ،  رضا علیزاده مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری و روسای بانک های عامل استان گیلان در سالن میرزای شفتی فرمانداری  برگزار شد .
به گزارش ورس از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شفت ، محمدرضا محسنی  فرماندار شفت در این نشست با اشاره به اینکه  پایداری و حفظ مشاغل موجود یکی از سیاست های راهبردی دولت تدبیر  و امید  بوده است افزود : در سال ۱۳۹۵ مبلغ ۲۱ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید  به واحد های صنعتی این شهرستان پرداخت شد .
وی با بیان اینکه ایجاد فرصت های جدید شغلی جدید  به ویژه در مناطق روستایی دیگر راهبرد دولت برای بهبود فضای کسب و کار و تولید است افزود :  اعطای تسهیلات کم بهره به روستاییان سبب افزایش درآمد و مانایی مردم در این مناطق می شود و از مهاجرت آنان به شهرها می کاهد .
فرماندار شفت با اشاره به اینکه مجموع اعتبارات تخصیص یافته این شهرستان در  حوزه اشتغال و تولید ( طرح اشتغال روستایی و عشایری ، رونق تولید، طرح فراگیر و مشاغل خانگی) ۴۷ میلیارد و ۵۱۷ میلیون تومان است افزود : تا کنون برای ۸۷ درصد از این مبلغ  یعنی ۳۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان طرح به تصویب رسیده است که در صورت تحقق ۵۴۶ فرصت شغلی جدید ایجاد می شود و این موضوع نیازمند اهتمام و تشریک مساعی بانک های عامل و دستگاه های ذیربط است .
وی با بیان اینکه احداث ۳۶۰ واحد بوم گردی در شهرستان شفت پیش بینی شده است افزود :  با مجموعه اقدامات انجام شده تا کنون برای ۱۶۸ متقاضی احداث این واحد ها تشکیل پرونده شده است که پس از رفع نواقص برای گرفتن موافقت اصولی به کارگروه استانی ارجاع می شوند .
محسنی با اشاره به اینکه تسهیل در تغییر کاربری برای احداث مجتمع های بوم گردی می تواند به ایجاد مراکز گردشگری نمونه کمک شایانی نماید پیشنهاد داد : ساز و کاری قانونمند برای صدور مجوز ساخت سازه های سبک چوبی  برای ساکنان شریف روستاهایی که در محدوده اراضی منابع طبیعی قرار گرفته اند تعریف گردد.