سیاست ایران در قبال طرف های برجام، اتمام حجت است
سیاست ایران در قبال طرف های برجام، اتمام حجت است

نایب رییس دوم مجلس شورای اسلامی گفت: سیاست جمهوری اسلامی ایران در قبال سایر طرف های برجام اتمام حجت است.

به گزارش ورس از ایرنا، علی مطهری روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهارداشت: باید درمدت دو هفته تا یک ماه این موضوع تعیین تکلیف شود، طی این مدت باید سایر طرف‌های برجام به ایران ضمانت دهند که در برابر فشارها،‌ تحریم‌ها و جریمه‌های آمریکا چه خواهند کرد.
وی افزود:‌ در صورت مقاومت آنها در برابر تصمیمات جدید آمریکا باید مطمئن شویم که به برجام پایبند خواهند ماند، فعلا باید مذاکره با سایر طرف‌ها در مدت معین انجام شود تا بعد تصمیمات لازم اتخاذ کنیم.


نماینده مردم تهران در مجلس خاطرنشان کرد: اگر احساس کنیم که آنها به دنبال بازی دادن ایران هستند، ‌باید مسیر دیگری از جمله خروج از برجام را دنبال کنیم، البته به اروپایی ها نیز چندان خوش‌بین نیستیم به همین دلیل پیشنهاد می‌کنم به آنها مهلت دهیم تا قصد و نیت آنها برای ما مشخص شود.
مطهری همچنین گفت: آمریکا دیگر نمی‌تواند اجماعی که در گذشته در دنیا به وجود می‌آورد، ایجاد کند، تحریم‌ها نمی‌تواند به شدت گذشته باشد چرا که اروپایی‌ها قطعا مقاومت‌هایی خواهند کرد.
وی تصریح کرد: شرایط ایران در حال حاضر با ابتدای آغاز تحریم‌ها که آنها با هم متحدتر بودند تفاوت دارد.
نایب رییس دوم مجلس با اشاره به این که قطعا باید به توان داخلی خودمان متکی باشیم، یادآور شد: اراده و همت اجرای اقتصاد مقاومتی وجود دارد، فعلا در وضعیت امروز برجام سیاستی که دولت در پیش گرفته، سیاست خوبی است.
مطهری در مورد واکنش جریان های سیاسی تندرو درباره این موضوع نیز گفت: فعلا که همه، صحبت از وحدت و همدلی می‌کنند و اوضاع خوب است، باید صبر کرد و دید چه می شود.
وی درمورد آتش زدن پرچم آمریکا درجلسه علنی امروز مجلس اظهار داشت: این رفتار بدی بود،‌ این اقدام کار درستی نبود، در گزارشی که شب گذشته منتشر شد اعلام شد دو سوم مردم آمریکا با این اقدام ترامپ مخالف هستند، بعد ما با آتش زدن پرچم در مجلس در حقیقت مردم این کشور را در برابر خودمان قرار می‌دهیم.
نایب رییس دوم مجلس تصریح کرد: این اقدام ناگهانی برخی نمایندگان مجلس کار عاقلانه‌ای نبود و نمی‌شد هیچ واکنشی به این رفتار ناگهانی نشان داد.
مطهری افزود: هر چند که کاغذی تحت عنوان برجام در مجلس پاره شد اما مهم‌تر از آن آتش زدن پرچم آمریکا بود که کار خوبی نبود.
وی در پاسخ به سوالی که رفع حصر یا سایر آزادی‌های اجتماعی در شرایط فعلی چقدر بر کاهش ناامیدی‌هایی که پس از خروج آمریکا از برجام ایجاد کرده ، تاثیر می‌گذارد، خاطرنشان کرد: آزادی‌ها باید همیشه باشد و ارتباطی به شرایط اقتصادی قبل و بعد از برجام و قبل و بعد از شرایط پس از خروج آمریکا از آن ندارد.
وی ادامه داد: این مساله از اصول قانون اساسی است که همیشه باید رعایت شود نه اینکه چون در شرایط سخت قرار گرفتیم آزادی‌ها را کم و زیاد کنیم.
نایب رییس دوم مجلس خاطرنشان کرد: همین که سیاسیون و مسئولان با هم درگیر نشوند یا از هر وسیله‌ای برای رقابت‌های سیاسی استفاده نکنند تا برای بیرون راندن حریف از میدان موفق شوند، یا یک صدا و یک هدف در برابر آمریکا قرار بگیرند خود موجب اتحاد و انسجام داخلی می‌شود.