وزیر کشور اسپانیا وعده داد، بازیکنان تیم ملی فوتبال این کشور و هواداران آن که برای جام جهانی عازم روسیه می شوند، تحت حفاظت پلیس این کشور قرار خواهند داشت.

به گزارش ورس از خبرگزاری شینهوا، تنش میان کشورهای آمریکا، فرانسه، انگلیس و روسیه در آستانه آغاز جام جهانی بالا گرفته است و نگرانی هایی در مورد اینکه بازیکنان و هواداران در روسیه ممکن است هدف گروه های تروریستی قرار گیرند، وجود دارد.
علاوه برآن بروز حوادثی در جام ملت های اروپا ۲۰۱۶ در فرانسه که گروه های سازمان یافته اوباش روسیه در آنها نقش داشتند، نگرانی هایی را در مورد امنیت هواداران مطرح کرده است.
«خوان ایگناسیو زویدو» وزیر کشور اسپانیا امروز -یکشنبه- در گفت وگو با یک روزنامه ورزشی اظهار داشت: پلیس اسپانیا نقش مهمی در محافظت از تیم ملی اسپانیا خواهد داشت.
وی گفت: ما از بازیکنان تیم اسپانیا محافظت می کنیم و افسران پلیس آنها را در این سفر همراهی خواهند کرد. این محافظت برای هواداران اسپانیایی نیز ارائه می شود.
تیم فوتبال اسپانیا در جام جهانی با تیم های ایران، پرتغال و مغرب هم گروه است. جام جهانی ۲۰۱۸ از ۲۴ خرداد ماه با حضور ۳۲ تیم به میزبانی روسیه برگزار می شود.

منبع : ایرنا