فرماندار شفت در نشست کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری با اشاره به اینکه دولت برای پایداری و ایجاد مشاغل برنامه دارد افزود : شهرستان شفت روستاهای مستعدی دارد و رونق بوم گردی فرصت های جدیدی را برای این منطقه گردشگری فراهم خواهد نمود . 

به گزارش ورس از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شفت ، محمدرضا محسنی امروز در نشست کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری با اشاره به اینکه دولت برای پایداری و ایجاد مشاغل برنامه دارد افزود : شهرستان شفت روستاهای مستعدی دارد و رونق بوم گردی فرصت های جدیدی را برای این منطقه گردشگری فراهم خواهد نمود .

وی با بیان اینکه بوم گردی مورد تاکید استاندار گیلان و یکی از مطالبات ایشان از مدیران است افزود : نشست های کارشناسی برای رفع موانع این طرح هر ۴۸ ساعت در فرمانداری شفت تشکیل می شود و دستگاه های ذیربط موظف هستند آخرین اقدامات خود را گزارش دهند .
محسنی با بیان اینکه سال گذشته در راستای پایداری مشاغل ۱۷ میلیارد و ۶۳۰ میلیون تومان تسهیلات به ۱۲۷ واحد تولیدی و صنعتی در شفت پرداخت شد افزود : در سال ۹۶ به میزان یک میلیارد و ۹۰ میلیون تومان تسهیلات کم بهره در قالب مشاغل خانگی به ۲۱۸ نفر در این شهرستان اعطا شد .
نماینده عالی دولت در شفت با اشاره به اینکه روستاییان و عشایر شفت می توانند با مراجعه به سامانه اینترنتی کارا برای دریافت تسهیلات کم بهره اقدام نمایند افزود : بالغ بر ۱۲ میلیارد و ۷۲۷میلیون تومان تسهیلات با نرخ ۶ درصد برای این شهرستان در نظر گرفته شده است و این فرصت خوبی برای جوانان محسوب می شود .
وی با اشاره به اینکه بر اساس گزارش ثبت شده وضعیت عملکرد اشتغال و سرمایه گذاری شفت در سال ۹۶ برای ۵۲۵ نفر شغل ایجاد شده است افزود : افزون بر ۴میلیارد و ۹۹۱ میلیون تومان تسهیلات اشتغال زایی در این بازه زمانی توسط دستگاه های ذیربط ( جهاد کشاورزی ، شیلات،بهزیستی،صندوق کارآفرینی امید ، فرهنگ و ارشاد اسلامی، میراث فرهنگی ، کمیته امداد و صنعت ، معدن و تجارت)در این شهرستان پرداخت شده است .
محسنی تصریح کرد : دستگاه های اجرایی موظف هستند پرونده های اشتغال را در اسرع وقت بررسی نمایند و این موضوع ملاک ارزیابی مدیران خواهد بود .
فرماندار شفت در پایان با بیان اینکه رفع مشکلات اقتصادی و اشتغال جوانان با نگاه کارشناسی و تمرکز بر ظرفیت های موجود محقق خواهد شد افزود : شهرستان شفت ظرفیت های بالقوه ای در کشاوزی ، گردشگری و صنعت دارد .