کد خبر: 25754

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۲/۱۳ - ساعت: ۱۴:۵۶

فرماندار شهرستان شفت :

در اجرای قانون باید کرامت انسانی شهروندان حفظ شود

نماینده عالی دولت در شفت با بیان اینکه کسی منکر اجرای قانون نیست اما در اجرای قانون باید کرامت انسانی شهروندان حفظ شود افزود : بخشی از مکشوفات قاچاق چوب می تواند در اختیار حاشیه نشینان جنگل قرار گیرد تا در ساخت و سازهای روستایی مورد بهره برداری این بزرگواران قرار گیرد .
محسنی به برخی از مشکلات مردم در تغییر کاربری زمین ها به ویژه در روستاها اشاره و افزود : کشاورزانی که سال ها است اقتصاد این شهرستان را رونق داده اند و غذای شهروندان را تامین می کنند  نباید برای ساخت یک خانه و سرپناه کوچک در گوشه ی یک شالیزار مشکل داشته باشند و در حل این مشکل باید مساعدت لازم صورت گیرد .

به گزارش ورس از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شفت ؛ محمدرضا محسنی صبح امروز در نشست ستاد پیشگیری از وقوع جرم این شهرستان  اذعان داشت : جامعه توسعه یافته نتیجه توسعه افراد آن جامعه است.

فرماندار شفت با بیان اینکه در موضوع پیشگیری از وقوع جرم دغدغه های مشترکی داریم اظهار کرد : مصوبات جلسات باید راهبردی و خروجی آن مشخص باشد .

وی با اشاره به اینکه جنگلها صرفا یک ویترین نیستند و باید از تجربه موفق دیگران در بهره برداری صحیح از این منابع طبیعی استفاده شود افزود : امروز یک روستایی که در حاشیه جنگل زندگی می کند و می تواند در حفظ این ثروت خدادی کمک کند، از بهره برداری از یک درخت پوسیده محروم مانده است .

نماینده عالی دولت در شفت با بیان اینکه کسی منکر اجرای قانون نیست اما در اجرای قانون باید کرامت انسانی شهروندان حفظ شود افزود : بخشی از مکشوفات قاچاق چوب می تواند در اختیار حاشیه نشینان جنگل قرار گیرد تا در ساخت و سازهای روستایی مورد بهره برداری این بزرگواران قرار گیرد .

محسنی با بیان اینکه انباشت مصالح در  بستر رودخانه ها ، مسیر آن ها را تغییر می دهد و سبب تخریب و رانش زمین های حاشیه و ایجاد خسارت می شود  افزود : شورای حفظ حقوق بیت المال  می تواند تفویض  اختیار  برداشت مصالح از رودخانه ها را در موارد خاص و ضروری  به شورای شهرستان واگذار کند تا مشکلات مردم به ویژه در روستاها کاهش یابد .

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه بسیاری از بیل به دستان که اقدام به برداشت های غیر مجاز شن و ماسه از بستر رودخانه ها  می کنند؛  از لحاظ اقتصادی و معیشتی دچار مشکل هستند افزود : پیشنهاد می شود با مشارکت این کارگران یک شرکت تعاونی تاسیس گردد تا ساز و کاری قانونمند ایجاد گردد و با این کار زمینه نظارت های اجرایی نیز فراهم می شود .

فرماندار شفت به فرصت های فضای مجازی نیز اشاره و آن را یک ظرفیت ویژه در افزایش آگاهی های جامعه برشمرد  و تصریح کرد : امروز شاهد آن هستیم که برخی در فضای مجازی به صورت آگاهانه و یا نا آگاهانه به مسایل قومیتی و ایجاد اختلاف ها دامن می زنند و این موضوع در توسعه این شهرستان آثار سو خواهد داشت.

وی در پایان به برخی از مشکلات مردم در تغییر کاربری زمین ها به ویژه در روستاها اشاره و افزود : کشاورزانی که سال ها است اقتصاد این شهرستان را رونق داده اند و غذای شهروندان را تامین می کنند  نباید برای ساخت یک خانه و سرپناه کوچک در گوشه ی یک شالیزار مشکل داشته باشند و در حل این مشکل باید مساعدت لازم صورت گیرد .

دیدگاه بسته شده است.