مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان از برگزاری آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم در ۱۴ شهرستان استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ورس از ایرنا حجت الاسلام و المسلمین ستار علیزاده افزود: این آزمون در دو بخش کتبی و شفاهی به ترتیب، پنجشنبه هفته جاری و ۱۲ تا ۱۷ اسفندماه جاری در ۱۴ شهرستان استان گیلان برگزار می شود.
وی در حوزه های امتحانی این آزمون بیان داشت: این آزمون در هنرستان دولتی خاتم الانبیا (ص) آستارا، مدرسه شهید آتش پوش آستانه اشرفیه، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بندرانزلی، دبیرستان دخترانه خاتم الانبیاء تالش، سالن سنجش فنی و حرفه ای در رشت، حوزه علمیه خواهران رودبار، سالن هنرستان شهید قاسمی رودسر، مجتمع فرهنگی و هنری شفت، سالن مجتمع فرهنگی هنری فارابی صومعه سرا، مدرسه شهیده زهرا دقیقی فومن، سالن امتحانات دانشگاه آزاد اسلامی لاهیجان، مدرسه متوسطه ابن سینا لنگرود، سالن اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ماسال و مجتمع فرهنگی مهیار دیلمی سیاهکل برگزار می شود.
وی بیان داشت: این آزمون در بخش کتبی در حفظ سوره های ملک و واقعه در رشته های حفظ جزء سی،جزء اول، دو جزء، حفظ سه، پنج ، ۱۰ و پانزده جزء، حفظ موضوعی یک، ۲، سه و حفظ موضوعی چهار، حفظ بیست و پنج جزء و حفظ کل قرآن کریم برگزار می شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان اظهار کرد: در بخش شفاهی نیز در مفاهیم مقدماتی یک، ۲، سه، مفاهیم مقدماتی چهار، ترجمه و مفاهیم سطح متوسطه و سطح تکمیلی، تدبر در قرآن، مفاهیم نهج البلاغه یک و ۲ و صحیفه سجادیه برگزار می شود.
بر اساس آمار دریافتی از اداره کل اوقاف و امور خیریه گیلان، بیش از پنج هزار نفر در استان در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم ثبت نام کرده اند.