نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دکتر کلانتری رییس سازمان محیط زیست کشور مخالفتی با احداث سد در شمال کشور ندارد و خواهان اقدام فوری درباره این موضوع است  افزود : رفع موانع سد لاسک  از تاکیدات دکتر نوبخت است که در جمع مردم شهرستان شفت در روستای شالما نیز مطرح شد. 

به گزارش پایگاه خبری ورس ، حجت الاسلام محمد مهدی افتخاری امروز در راهپیمایی سی و نهمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه   ۲۲ بهمن یک روز ملی و روز اقتدار و عزت  مردم  کشورمان است  افزود :  ویژگی اصلی انقلاب مردمی بودن  آن است .

وی پایبندی به ارزش های اسلامی  را نیز از ویژگی های انقلاب اسلامی برشمرد و افزود : عدم وابستگی به شرق و غرب دیگر شاخصه های انقلاب ما است .

حجت الاسلام افتخاری با بیان اینکه بیش از ۲۱  سال از شهرستان شدن شفت  گذشته است اما هنوز  مردم در گوشه کنار آن آسیب‌هایی را به چشم می بینند افزود : اجازه نمی دهیم به هر دلیلی به مردم این شهرستان بی احترامی و در رفع مشکلات آنها بی توجهی شود.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه  ۱۴ هزار و ۳۳۷ هکتار شالیزار در شفت وجود دارد که ۶۸ هزار تن برنج در آن تولید می شود  افزود :  برداشت سالانه  ۸۵ تن پیله تر کرم ابریشم در شهرستان شفت قابل افزایش است .

وی با بیان اینکه شفت ۲ هزار و ۲۰۰ هکتار باغ چای دارد که ۷ هزار و ۸۵۶  تن محصول از آن برداشت می شود افزود : دولت مطالبات چایکاران را پرداخت کرده است و کارخانه داران  باید به تعهدات خود در قبال چایکاران عمل کنند .

افتخاری با اشاره به اینکه بیش از ۱۰۰واحد تولیدی و خدماتی در شهرک صنعتی شفت مجوز فعالیت دریافت کرده اند افزود : کمتر از ۵۰ واحد صنعتی در این شهرک فعال هستند که با بخشی از ظرفیت خود در حال کار هستند و برای همین تعداد نیز بانکها مصیبتهایی ایجاد کرده‌اند .

وی بابیان اینکه  مشکلات اشتغال جوانان بزرگترین دغدغه من در مجلس شورای اسلامی است افزود : انشاالله اولین پالایشگاه پلاسمای خون ایران و خاورمیانه در شهرستان شفت ساخته خواهد شد .

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه  با بهره برداری از این مرکز ، ایران جزو ۷ کشور دارای این تکنولوژی در جهان خواهد بود و از خروج سالیانه ۱۷۰ میلیون یورو ارز از  کشور جلوگیری می گردد تصریح کرد : ایجاد ۴۷۰ شغل  به صورت مستقیم از مزایای دیگر این طرح خواهد بود و برای بیش از ۱۰۰۰ نفر نیز به صورت غیر مستقیم شغل ایجاد خواهد شد

وی با بیان اینکه زمین این مجموعه  در دهستان  ملاسرا خریداری شده شده است و با حمایت های دکتر سالاری استاندار گیلان جواز آن فراهم شده و پروانه ساخت آن در حال پیگیری و رسیدگی است افزود : کسانی که در قاچاق دارو فعالیت دارند سعی دارند اجازه ندهند این کارخانه ساخته شود.

افتخاری در ادامه به سفر دکتر نوبخت به شفت و دستور ایشان برای بهسازی و آسفالت راه های روستایی این شهرستان  اشاره و افزود : بسیاری از روستاهای ما نیازمند راه سازی و بهسازی مسیرها است.

وی با بیان اینکه دکتر کلانتری رییس سازمان محیط زیست کشور مخالفتی با احداث سد در شمال کشور ندارد و خواهان اقدام فوری درباره این موضوع است  افزود : رفع موانع سد لاسک  از تاکیدات دکتر نوبخت است که در جمع مردم شهرستان شفت در روستای شالما نیز مطرح شد.

برای دیدن گزارش تصویری راهپیمایی ۲۲ بهمن در شهرستان شفت ( اینجا کلیک کنید )