رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت:پرداخت یارانه تا زمانی که فرمولی برای حذف پردرآمدها تعریف نشود در سال ۹۷ تغییری نمی کند.

به گزارش ورس ، «محمدباقر نوبخت» روز شنبه در شبکه اجتماعی توئیتر نوشت: دولت برای حذف یارانه نقدی نمی تواند جیب ۸۰ میلیون نفر را بگردد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه افزود: تا زمانی که فرمولی برای حذف پردرآمدها تعریف نشود، پرداخت یارانه ها در سال ۹۷ تغییری نمی کند.
به گزارش ایرنا، رییس جمهوری نوزدهم آذرماه با حضور در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی لایحه بودجه ۱۳۹۷ کل کشور را تقدیم کرد.
سقف بودجه مورد نظر دولت برای سال آینده ۱۱ میلیون و ۹۴۹ هزار و ۳۵۴ میلیارد و ۶۷۴ میلیون ریال است که این رقم در کمیسیون تلفیق بودجه حدود ۱۰ هزار میلیارد ریال افزایش یافته است.
کلیات بودجه سال ۹۷ کل کشور، یکشنبه هفته گذشته (۱۰ بهمن) در مجلس مورد مخالفت نمایندگان قرار گرفت و به کمیسیون تلفیق بودجه بازگشت؛ اعضای این کمیسیون در ۲ روز بودجه ۹۷ را بار دیگر در کمیسیون تلفیق مجلس بررسی و نهایی کردند.
اعضای کمیسیون تلفیق مجلس تغییراتی را در گزارش قبلی خود در مورد بودجه ۹۷ اعمال کردند که این تغییرات را می‌توان در چند بخش دسته‌بندی کرد؛ یارانه نقدی، کاهش انتشار اوراق، تغییر اعتبارات استانی آموزش و پرورش به اعتبارات ملی، حذف ردیف انتقال آب دریای خزر به فلات مرکزی ایران و تسویه حساب با تامین اجتماعی عنوان کرد.
سرانجام کلیات لایحه بودجه ۹۷ چهارشنبه گذشته (۱۱ بهمن) در مجلس تصویب شد و نمایندگان همان روز به بررسی جزئیات لایحه بودجه سال آینده کشور پرداختند.