کد خبر: 25029

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۰/۲۳ - ساعت: ۱۷:۲۴

واکنش حجت الاسلام افتخاری به اظهارات عادل الجبیر

عضو فراکسیون مستقلین ولایی مجلس معتقد است عربستانی‌ها در اقدامی رو به جلو قصد دارند هرچه سریع‌تر کشورهای اسلامی را مجاب کنند تا اسرائیل را به رسمیت بشناسند.

به گزارش پایگاه خبری ورس از خانه ملت، حجت الاسلام محمدمهدی افتخاری با اشاره به ادعای اخیر وزیر خارجه عربستان مبنی بر تمایل کشورهای اسلامی برایبرقراری روابط با اسرائیل گفت: این ادعاها بازی هایی است که آمریکا تدارک دیده تا مسیری که برای به رسمیت شناخته شدن اسرائیل طی می کند، به سرانجام برسد.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: فلسطین سال ها از سوی اسرائیلی ها مورد جنایت قرار گرفته، سرزمین های آن غصب شده و تعداد زیادی از آنها از خانه و کاشانه خود آواره کشورهای دیگر شده اند.

وی افزود: اخیرا آمریکا قصد داشت با تغییر محل سفارت خود از تل آویو به قدس زمینه سازی برای انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی به بیت المقدس را فراهم کند که البته با انتقادات بسیاری در جامعه بین الملل روبرو شد.

عضو فراکسیون مستقلین ولایی مجلس در پایان ادعای وزیر خارجه سعودی را اقدامی عجولانه و در راستای سیاست آمریکا دانست و خاطرنشان کرد: عربستان با ظن اینکه رهبر کشورهای اسلامی است ادعاهایی دارد و و برنامه ریزی کرده است تا تمامی کشورها را به سمت اسرائیل کشانده و ایران را تحت فشار قرار دهد، در حالی که نه تنها کشورهای مسلمان بلکه کشورهای غیراسلامی نیز اسرائیل را به جای فلسطین به رسمیت نخواهند شناخت.

گفتنی است ، عادل الجبیر وزیر خارجه عربستان اخیرا مدعی شده است ۵۵ کشور عربی و اسلامی در کنفرانس بحرین به این تصمیم رسیده اند که به محض دستیابی به راه‌حل دائمی برای مساله فلسطین، اسرائیل را به رسمیت شناخته و روابطشان را با آن عادی سازی می‌کنند./

دیدگاه بسته شده است.