کد خبر: 24972

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۰/۱۷ - ساعت: ۲۰:۴۸

سخنگوی فراکسیون امید :

تلاش برای نجات دریانوردان مفقود شده ادامه دارد

«سیروس کیان ارثی» اعلام کرد: کمیته اضطراری که به منظور بررسی حادثه برخورد یک فروند کشتی فله‎بر چینی با یک فروند کشتی تانکر تشکیل شده نسبت به اطلاع رسانی وضعیت سلامت ۳۲ دریانورد مفقود شده اطلاع رسانی می‌کند.

به گزارش ورس از  ایلنا، «سیروس کیان ارثی» مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که کمیته اضطراری که به منظور بررسی حادثه برخورد یک فروند کشتی فله‎بر چینی با یک فروند کشتی تانکر تشکیل شده، نسبت به اطلاع رسانی وضعیت سلامت ۳۲ دریانورد مفقود شده اطلاع رسانی می‌کند.

 در این بیانیه آمده است: پس از وقوع این حادثه، کمیته ویژه اضطراری با حضور مدیران ارشد شرکت ملی نفتکش ایران در محل این شرکت در تهران تشکیل و اطلاع‌رسانی‌های لازم به سازمان‌های ذیربط دریانوردی و امداد و نجات بین‌المللی انجام شد.

کیان ارثی ادامه داده است: مقامات دفتر شرکت ملی نفتکش در چین با حضور در سازمان امداد و نجات شانگهای و شرکت‌های Salvage، هماهنگی‌های لازم را به منظور اعزام سریع کشتی‌های تجسس و نجات و عملیات امداد از طریق دریا و هوا انجام دادند. همچنین دو فروند از نفتکش‌های تحت مدیریت شرکت ملی نفتکش ایران عبوری از منطقه نیز سریعاً به منظور الحاق به تیم امداد و نجات به محل حادثه اعزام شدند.

وی در پایان تاکید کرد: کلیه پرسنل این کشتی در اثر این حادثه مفقود شده‌اند که تلاش‌ها برای پیدا کردن و نجات آنها ادامه دارد. علت حادثه و همچنین میزان خسارت وارده در دست بررسی است

دیدگاه بسته شده است.