کد خبر: 24576

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۹/۲۳ - ساعت: ۲۰:۴۶

جزییات پروژه چهار خطه کردن محور ملاسرا-شفت

مدیر کل راه و شهرسازی گیلان جزییات پروژه چهار خطه کردن محور ملاسرا – شفت را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری ورس از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی گیلان، با هدف بررسی پروژه های عمرانی شهرستان شفت وتعیین تکلیف آنها، جلسه مشترک مدیرکل و جمعی از مدیران راه و شهرسازی گیلان با فرماندار شهرستان شفت در محل فرمانداری این شهرستان برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان گیلان در این جلسه مهندس علی خاوری مدیرکل راه و شهرسازی با تشریح وضعیت آسفالت راههای روستایی شهرستان شفت اظهار داشت : در سال ۹۵ در شهرستان شفت ۲۹٫۷ کیلومتر تعهد آسفالت داشتیم که بصورت ۱۰۰ درصد محقق شد.
وی اضافه کرد: در سال گذشته ۲۰٫۲ کیلومتر آسفالت در مسیرهای فاقد آسفالت و خاکی و ۹٫۵ کیلومتر روکش آسفالت و درسال ۱۳۹۶ تاکنون ۱۲کیلومتر کیلومتر آسفالت در مسیرهای فاقد آسفالت و خاکی و ۶ کیلومتر روکش آسفالت درراههای روستایی شهرستان شفت به بهره برداری رسیده است.
مدیرکل راه و شهرسازی گیلان با بیان اینکه شهرهای شفت و احمد سرگوراب  دارای طرح جامع و تفصیلی مصوب بوده و هرگونه موارد و مغایرتهای مربوط به طرح های فوق با اعلام شهرداری ها قابل بررسی می باشد.
وی اضافه کرد : در خصوص اختصاص کد شهری روستای پیرده که در زمان انتخابات شوراهای پنجم در نظر گرفته شده ، مقرر گردید جهت حل مشکل بوجود آمده در صدور پروانه ساختمانی ، موضوع از طریق مدیریت شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی پیگیری شود.
مدیرکل راه وشهرسازی گیلان در خصوص پروژه ملاسرا- شفت گفت:مطالعات مرحله اول محورملاسرا- شفت- زنجان از سال ۱۳۸۶ به منظور بررسی امکان اتصال دو استان گیلان و زنجان ، توسط معاونت برنامه ریزی و اقتصاد حمل و نقل وقت وزارت متبوع در دستور کارقرار گرفت.
خاوری اضافه کرد : با توجه به ماهیت منطقه و عدم وجود راه در بخش هایی از مسیر ، مطالعات در دو بخش یکی به صورت بهسازی و دیگری به صورت نوسازی دنبال گردید.
مدیرکل راه و شهرسازی گیلان اذعان داشت : طول کل محور ۹۰ کیلومتر می باشد که حدود ۳۰ کیلومتر در محدوده استان زنجان و ۶۰ کیلومتر در محدوده استان گیلان واقع شده است.
چهار خطه کردن محور ملاسرا – شفت به طول کلی ۱۱ کیلومتروعرض۲۵٫۶ متر دارای ۶ دستگاه پل دالی با دهانه ۲ متری ویک دستگاه پل ۳ متری می باشد که در حال حاضر ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
وی خاطرنشان کرد: فاز دوم این پروژه به طول ۱۲ کیلومتر به مبلغ ۱۴۱۰۰۰ میلیون ریال در حال فرایند اجرای مناقصه می باشد و تقاطع ملاسرا دارای ۱ دهانه تقاطع ۲۸ متری و۱دهانه ۲۵ متری به طول۳۰٫۳ متر وعرض نهایی۱۱٫۲ متر در شرف تایید وابلاغ می باشد.

دیدگاه بسته شده است.