کد خبر: 24508

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۹/۲۲ - ساعت: ۱۱:۴۵

مدیر میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی شفت خبر داد :

برگزاری کارگاه تخصصی بوم گردی با حضور دهیاران و شوراهای اسلامی بخش احمدسرگوراب

مدیر میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی شفت گفت : کارگاه تخصصی بوم گردی با هدف آشنا نمودن دهیاران و روسای شورای اسلامی روستاهای بخش احمد سرگوراب سه شنبه  در سالن کنفرانس موزه میراث روستایی گیلان برگزار شد .

به گزارش پایگاه خبری ورس ، ابراهیم هوشیار در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به اینکه کارگاه تخصصی بوم گردی با هدف آشنا نمودن دهیاران و روسای شورای اسلامی روستاهای بخش احمد سرگوراب سه شنبه  در سالن کنفرانس موزه میراث روستایی گیلان برگزار شد افزود : حاضرین در این کارگاه با مفهوم بوم گردی ،اقامتگاههای بوم گردی و آشنایی با ضوابط احداث این واحدها آشنا شدند.

وی با اشاره به توجه و حمایت ویژه دولت از طرح های بوم گردی و احداث اقامتگاه های بوم گردی  افزود : ایجاد چنین واحدهایی می تواند نقش چشم گیری در توسعه اقتصاد محلی، اشتغال زایی و کاهش روند مهاجرت از روستاها به شهرها داشته باشند.

مدیر میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی شفت با بیان اینکه این اقامتگاه ها توسط روستائیان ایجاد و اداره می شوند و گردشگران علاوه بر اقامت با ویژگیهای فرهنگی و طبیعی روستای میزبان از نزدیک آشنا خواهند شد خاطر نشان کرد :شهرستان شفت با  دارا بودن جاذبه های طبیعی ، مذهبی،فرهنگی و ساختار اجتماعی از ظرفیت بالایی در این خصوص برخوردار است .

دیدگاه بسته شده است.