کد خبر: 24452

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۹/۱۹ - ساعت: ۱۷:۳۶

فرماندار شفت در نشست شورای سلامت مطرح کرد :

تمرکز دولت برای ارتقای بهداشت آب شرب در شهرستان شفت

فرماندار شفت با اشاره به اینکه آبرسانی به روستاهای سالک معلم ، صیقلان ، مژهه و شهرک کادوس در دستور کار قرار دارد افزود : توسعه شبکه آبرسانی روستایی به ارتقای وضعیت بهداشت در روستاها کمک شایانی خواهد کرد .

به گزارش ورس از روابط عمومی فرمانداری شهرستان شفت ، محمد رضا محسنی امروز در نشست شورای سلامت و امنیت غذایی شفت با اشاره به اینکه تامین آب شرب سالم و بهداشتی یکی از اولویت های دولت در این شهرستان محسوب می شود افزود : اجرای پروژه غرب نزدیک و آبرسانی به شهرهای شفت و احمد سرگوراب با اعتبار حدود ۱۰ میلیارد تومان یکی از طرح های ماندگار است که در افزایش سلامت شهروندان موثر خواهد بود .

وی با بیان اینکه در سال جاری قریب به ۴ میلیارد تومان برای توسعه شبکه آبرسانی در روستاهای این شهرستان در نظر گرفته شده است و طرح آبرسانی جامع برای آبرسانی به ۵۲ روستا نیز در حال پیگیری است افزود  : عملیات اجرایی ساخت تصفیه خانه آب شرب جیرده با اعتبار ۳۷۰ میلیون تومان در ماه های آینده آغاز خواهد شد .

نماینده عالی دولت در شفت با اشاره به اینکه آبرسانی به روستاهای سالک معلم ، صیقلان ، مژهه و شهرک کادوس در دستور کار قرار دارد افزود : توسعه شبکه آبرسانی روستایی به ارتقای وضعیت بهداشت در روستاها کمک شایانی خواهد کرد .

وی یکی از دلایل مهاجرت مردم شفت به شهرهای مجاور در سال های گذشته را ضعف در زیرساخت های عمرانی و بهداشتی برشمرد و تصریح کرد : پس از اتمام مطالعات پروژه فاضلاب شهری در این شهرستان می توان اقدامات لازم برای اخذ کد اعتباری و اجرای آن را پیگیری کرد.

فرماندار شفت در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم مقابله با بیماری هپاتیت تاکید کرد و افزود : آموزش گام نخست اجرای طرح حذف این بیماری است .

وی به میزان بالای استفاده از  نمک در برخی نانوایی های شفت نیز اشاره و تصریح کرد : اداره صنعت ، معدن و تجارت در راستای ارتقای سلامت مردم ضمن آموزش و اطلاع رسانی به واحد های تولید نان ، نظارت های خود را تشدید کند.

محسنی در پایان با بیان اینکه شهرداری و شورای شهر شفت ساماندهی دوشنبه بازار را پیگیری  و زمینه نظارت های بهداشتی بر عرضه مواد غذایی را فراهم کنند افزود :  موضوع جمع آوری سگ های ولگرد خصوصا بیمار، طی جلسه ای با محوریت شبکه بهداشت و درمان و شهرداری ها و دستگاه های ذیربط ظرف ۴۸ ساعت آینده پیگیری،  و گزارش آن به فرمانداری ارسال گردد.

دیدگاه بسته شده است.