کد خبر: 24348

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۹/۱۳ - ساعت: ۲۱:۱۸

فرماندار شفت در آیین تقدیر از نویسندگان شهرستان شفت :

توسعه فرهنگی نیازمند مشارکت همگانی است

فرماندار شفت در آیین تقدیر از نویسندگان گفت : هفته پژوهش بهانه خوبی است تا از نویسندگان شهرستان شفت تقدیر شود.

به گزارش ورس از روابط عمومی فرمانداری شفت ، محمدرضا محسنی امروز در آیین تقدیر از نویسندگان گفت : هفته پژوهش بهانه خوبی است تا از نویسندگان شهرستان شفت تقدیر شود.

 فرماندار شفت  با بیان اینکه پژوهش،  سنگ بنای اولیه موفقیت های علمی و رسیدن به توسعه در هر کشوری است  افزود : فناوری های نوین امروز حاصل پژوهش و تحقیق گذشتگان است که جامعه بشری اکنون از آن بهره مند شده است.

محسنی با بیان اینکه در دو دهه اخیر با تلاش های صورت گرفته در حوزه پژوهش ، ایران اسلامی در فناوری‌های نانو تکنولوژی و هوافضا جزو کشورهای مطرح منطقه و جهان است افزود: سهم پژوهش از بودجه کشور در حال حاضر ۱٫۱ درصد است که باید برای رسیدن به نقطه مطلوب ۴ درصدی برنامه ریزی های مدونی انجام پذیرد.

نماینده عالی دولت در شفت با بیان اینکه فرهنگ تحقیق و پژوهش باید در مدارس نهادینه گردد افزود:  آموزش و پرورش باید بستر سازی این کار را انجام دهد تا جامعه از میوه پژوهش در دانشگاه بهره مند گردد.

وی با بیان اینکه فرهنگ باید در آحاد جامعه فراگیر شود و محول کردن آن تنها به دولت صحیح نیست افزود : شهرستان شفت ظرفیتهای بسیار خوبی در حوزه فرهنگ و هنر دارد و با برنامه ریزی های مدون می تواند به بالفعل تبدیل گردد.

فرماندار شفت بر لزوم تغییر درنگرش به موضوعات برای پیشرفت تاکید کرد و افزود : توسعه فرهنگی نیازمند مشارکت همگانی است .

وی با اشاره به اینکه شهرستان شفت نیازمند پوست اندازی در بخش های عمرانی و فرهنگی است افزود : پرداختن به فرهنگ و پژوهش برای رسیدن به توسعه پایدار یک اولویت است.

گفتنی است در پایان این آیین با اهدای لوح و هدیه از خانم ها رقیه آزادنیا ، عذرا فصیحی ، پروین علیپورو آقایان عباس رضاپور لاسکی ، رضا فرخنده ، نادر افشاریان  ،  جواد نظری مقدم و مهران حسین زاده تقدیر به عمل آمد.

دیدگاه بسته شده است.