کد خبر: 23934

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۸/۱۷ - ساعت: ۱۸:۳۸

فرماندار شفت :

تفکر بسیجی پس از دوران دفاع مقدس در عرصه سازندگی نمایان شد

فرماندار شفت با اشاره به اینکه تفکر بسیجی پس از دوران دفاع مقدس در عرصه سازندگی نمایان شد افزود : امروز بعد از ۳۸ سال از عمر پر برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی می بینیم که تفکر بسیجی تنها در ایران ریشه ندارد.

محمدرضا محسنی عصر امروز در نشست ستاد گرامیداشت هفته بسیج شهرستان شفت فرا رسیدن اربعین حسینی را تسلیت گفت و افزود : اهمیت بسیج بر هیچ یک از آحاد جامعه پوشیده نیست و آنچه باعث قوام و دوام نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شده است تفکر بسیجی در آحاد ملت است.


به گزارش ورس از روابط عمومی فرمانداری شفت ، فرماندار شفت با اشاره به اینکه بسیج مستضعفان به فرمان حضرت امام(ره) در پنجم آذر سال ۱۳۵۸ تحت عنوان بسیج مستضعفان شکل گرفت اظهار کرد : شاید در ابتدای تشکیل این نهاد مقدس کسی تصور نمی کرد که این تفکر در تمام بخش‌های مدیریتی وارد عرصه گردد و هشت سال دفاع مقدس در کنار نیروهای ارتش ، سپاه و نیروهای نظامی بر آن استوار گردد.
وی با بیان اینکه تفکر بسیجی در دفاع مقدس در واقع بهره گیری از ظرفیت های مردمی بود تصریح کرد : با پایمردی همین جوانان ، نوجوانان و اقشار جامعه در قالب بسیج بود که توانستیم جنگ را مدیریت کرده و به پیروزی برسیم.
وی با اشاره به اینکه تفکر بسیجی پس از دوران دفاع مقدس در عرصه سازندگی نمایان شد افزود : امروز بعد از ۳۸ سال از عمر پر برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی می بینیم که تفکر بسیجی تنها در ایران ریشه ندارد و گستره آن به کشورهای عراق ، لبنان ، یمن و … رسیده است و به عبارت دیگر بهره گیری از نیروهای مردمی در این کشورها در واقع همان تفکر بسیجی است.
نماینده عالی دولت در شفت با بیان اینکه امروز اندیشه بسیجی باید از تکنولوژی و دستاوردهای نوین بهره مند گردد ؛ بر ترویج و تعمیق این نگرش در جامعه تاکید کرد و افزود : با تفکر بسیجی در عمران و فرهنگ سازی بسیاری از مشکلات کشور حل خواهد شد.
فرماندار شفت با اشاره به اینکه ستاد فرعی بزرگداشت هفته بسیج در بخش مرکزی و احمدسرگوراب تشکیل خواهد شد افزود : شهرداران و دهیاران برای ساماندهی تبلیغات محیطی هفته بسیج مشارکت خواهند داشت.
وی برگزاری همایش بسیجیان در سطح شهرستان شفت را یکی از برنامه های هفته بسیج برشمرد و تصریح کرد : تدارک برنامه های متنوع برای نسل جدید و جوانان در دستور کار مدیران دستگاه های اجرایی قرار گیرد .

دیدگاه بسته شده است.