کد خبر: 23808

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۸/۰۹ - ساعت: ۲۰:۳۰

وزش باد گرم در گیلان ۶۰ میلیارد تومان خسارت به بار آورد

مدیر کل مدیریت بحران استانداری گیلان گفت: وزش شدید بادگرم در ۲ روز گذشته در گیلان حدود ۶۰ میلیارد ریال خسارت بر جای گذاشت. 

پایگاه خبری ورس  – مدیر کل مدیریت بحران استانداری گیلان گفت: وزش شدید بادگرم در ۲ روز گذشته در گیلان حدود ۶۰ میلیارد ریال خسارت بر جای گذاشت.
عباس صابر در گفت و گو با ایسنا-منطقه گیلان گفت: وزش بادگرم در ۲ روز گذشته در شهرستان های آستارا، تالش، رضوانشهر، فومن و شفت و صومعه سرا به واحد های مسکونی و تجاری و همچنین تاسیسات زیرساختی نظیر برق رسانی و کشاورزی خسارت قابل ملاحظه ای وارد کرده است.
وی با اشاره به شدت وزش باد گرم اضافه کرد:سرعت باد گرم در برخی مناطق به ۸۰ کیلومتر در ساعت هم می رسید سقف ۳۲ واحد مسکونی شهری و روستایی درشهرهای آستارا و فومن و شفت را تخریب کرد.
وی اضافه کرد:همچنین ۱۰آلاچیق چوبی در منطقه گردشگری ماسوله خسارت دید.
صابر با اشاره به اینکه بادگرم منجر به شکسته شدن شاخه و سقوط درختان هم شد ،افزود: همچنین سقوط یک اصله درخت در روستای دوران رضوانشهر بر روی سقف یک جایگاه نگهداری دام سبب تلف شدن ۴۰ راس دام شد.
مدیر کل مدیریت بحران استانداری گیلان با بیان اینکه خسارت های باد گرم از دیروز دست بررسی است گفت: بر اساس بر آوردهای اولیه باد گرم در گیلان حدود ۶۰ میلیارد تومان خسارت مالی بر جا گذاشت و تاکنون از خسارت جانی وزش باد گرم در گیلان گزارشی دریافت نشده است.

دیدگاه بسته شده است.