کد خبر: 23662

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۷/۲۶ - ساعت: ۱۵:۰۳

فرماندار شفت مطرح کرد :

لزوم اجرا و بازنگری طرح هادی در روستاهای شفت/ پیگیری ساخت ۱۰ دهنه پل وآسفالت ۹ رشته راه روستایی

نشست بررسی وضعیت عمرانی شهرستان شفت با حضور محمد اکبرزداه مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان و حجت الاسلام افتخاری نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی صبح امروز در دفتر فرماندار شفت برگزار شد.

نشست بررسی وضعیت عمرانی شهرستان شفت با حضور محمد اکبرزداه مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان و حجت الاسلام افتخاری نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی صبح امروز در دفتر فرماندار شفت برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری ورس ، محمدرضا محسنی در این نشست با قدردانی از حضور مدیرکل و معاونان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان در این شهرستان افزود : با توجه به شاخص استان در زمینه اجرای طرح هادی که ۳۸درصد می باشد ؛ شاخص شهرستان شفت ۲۵ درصد بوده و در این زمینه نگاه ویژه برای رسیدن به شاخص استانی لازم است.

فرماندار شفت افزود : توسعه زیرساخت ها در مناطق روستایی باعث  افزایش تولید و بهبود شرایط اقتصادی خواهد شد و در نتیجه از مهاجرت روستاییان به شهرها جلوگیری می نماید .

وی در ادامه با اشاره به اینکه اجرای سنگ فرش ۷۰۰متری رمپ خروجی روستای گردشگری امامزاده ابراهیم باعث کاهش بار ترافیکی خواهد شد افزود : ساماندهی و اجرای فاضلاب این روستای سیاحتی  و زیارتی یکی از خدمات دولت است که فاز دوم آن نیز انشاالله در دهه فجر امسال به بهره برداری خواهد رسید.

نماینده عالی دولت در شفت با بیان اینکه در سال گذشته ۳۰ کیلومتر از راه های روستایی این شهرستان از نعمت آسفالت برخوردار شدند افزود : زیرسازی راه های روستایی ناصران ، تکرم ، آقاسیدیعقوب ، کلاشم بالا ، بداب ، سالک معلم ، سفید مزگی ، جیرده پسیخان و بقعه آقا میرشمس الدین مژدهه و چند روستای دیگر آماده آسفالت است که بایستی با نگاه مساعد و بهره گیری از پیمانکاران بومی در کوتاهترین زمان انجام گیرد.

محسنی نسبت به انباشت مصالح در پشت پل های آبنمای جیرده و سفید مزگی نیز هشدار داد و افزود : بنیاد مسکن با ساماندهی رودخانه ها می تواند از تخریب این تاسیسات زیربنایی جلوگیری نموده و مازاد مصالح را نیز در زیرسازی راه های روستایی استفاده نماید که لازم است دریافت مجوز قانونی برای این کار معمول گردد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود : بنیاد مسکن انقلاب اسلامی طبق ابلاغ قانونی می تواند برای شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر سند مالکیت صادر نماید از شهرداران شفت و احمدسرگوراب خواست تا بستر مناسب را برای اجرای این کار فراهم نمایند.

فرماندار شفت در پایان خواستار ساخت بیش از ۱۰ پل روستایی در مسیرهایی که ایاب و ذهاب روستائیان را تسهیل می نماید ؛ گردید و افزود:  امیدواریم با رایزنی های انجام شده با بنیاد مسکن ساخت این پل ها تا پایان سال تعیین تکلیف شود.

دیدگاه بسته شده است.