کد خبر: 23640

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۷/۲۳ - ساعت: ۲۲:۲۸

نشست پیگیری پروژه آبرسانی به غرب نزدیک در شفت برگزار شد

بررسی آخرین وضعیت پروژه آّبرسانی به شهر شفت موسوم به غرب نزدیک در دفتر فرماندار این شهرستان برگزار شد.

 به گزارش ورس ، نشست بررسی آخرین وضعیت پروژه آّبرسانی به شهر شفت موسوم به غرب نزدیک صبح امروز با حضور مدیران ذیربط در دفتر فرماندار این شهرستان برگزار شد.

محمدرضا محسنی فرماندار شفت با اشاره به اینکه با پیگیری های انجام شده پروژه آبرسانی به غرب نزدیک در این شهرستان اجرایی خواهد شد افزود : این پروژه شامل آبرسانی به شهر شفت است که ۱۵٫۵ کیلومتر طول دارد و قریب ۱۰ میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی برای آن درنظر گرفته شده است .

وی با بیان اینکه با اجرای این پروژه آب با کیفیت بستر ماسوله رودخان به شهرهای شفت و احمدسرگوراب خواهد رسید افزود : این شبکه پس از رسیدن به شهر شفت ، شهر احمدسرگوراب را نیز پوشش خواهد داد.
نماینده عالی دولت در شفت با اشاره به اینکه با بهره برداری از این پروژه مردم این شهرها از آب سالم و مطلوب بهره مند خواهند شد و مشکل قدیمی وجود آهن و منگنز و افت کیفیت و تیرگی آب در بخشی از شبکه به طور کامل مرتفع خواهد شد افزود : از چاه های موجود به عنوان ذخیره در مواقع بحرانی در این شهرستان استفاده خواهد شد.

محسنی با اشاره به اینکه خط انتقال آب پس از گذشتن از چند روستای شهرستان فومن وارد محدوده شفت خواهد شد افزود :  این خط پس از گذشتن از روستاهای پیرمومن سرا ، لختکی و مردخه به شهر شفت خواهد رسید که قابلیت آبرسانی به روستاهای مذکور را نیز خواهد داشت.

وی افزود : بخش دوم این پروژه نیز آبرسانی به احمدسرگوراب خواهد بود که پس از اجرای بخش نخست انجام خواهد شد.

فرماندار شفت با بیان اینکه  شهرهای فومن و صومعه سرا در گذشته از پروژه آبرسانی غرب نزدیک بهره مند شده اند تصریح کرد : این پروژه می توانست از ۱۰ سال قبل پیگیری و به صورت همزمان با دیگر شهرستان ها در این شهرستان اجرا شود اما شفت در برخورداری از مزایای این طرح عمرانی و زیرساختی عقب ماند .

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه اجرای این پروژه یکی از مطالبات مردمی و مورد تاکید مسوولین استانی و شهرستانی است افزود : ادارات راهداری و حمل و نقل جاده ای ، آب فومنات ، آبفار ، گاز و مخابرات موظفند در تسریع این پروژه پای کار باشند و اقدامات لازم را انجام دهند.

در پایان این نشست مقرر شد مدیران ذیربط با همراهی کارشناسان از مسیر خط انتقال آب بازدید میدانی به عمل آورند و در اسرع وقت نسبت به اخذ مجوزهای مربوط اقدام و نتیجه را به فرمانداری شفت منعکس کنند.

دیدگاه بسته شده است.