کد خبر: 23638

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۷/۲۳ - ساعت: ۲۲:۲۴

اخطاریه شماره 17 هواشناسی گیلان

نفوذ تدریجی توده هوای سرد و بارش‌زا / احتمال رعد و برق و تگرگ

به گزارش ورس از دیار میرزا ؛  براساس اخطاریه شماره ۱۷ هواشناسی گیلان یکشنبه ۲۳/۰۷/۹۶ نقشه های هواشناسی بیانگر فعالیت سامانه کم فشار بر روی دریای خزر طی صبح دوشنبه است که پیامد آن افزایش دما و وزش باد گر م (گاهی شدید)می باشد. در ادامه این گزارش آماده است: سپس از عصر روز دوشنبه، […]

به گزارش ورس از دیار میرزا ؛  براساس اخطاریه شماره ۱۷ هواشناسی گیلان یکشنبه ۲۳/۰۷/۹۶ نقشه های هواشناسی بیانگر فعالیت سامانه کم فشار بر روی دریای خزر طی صبح دوشنبه است که پیامد آن افزایش دما و وزش باد گر م (گاهی شدید)می باشد.

در ادامه این گزارش آماده است: سپس از عصر روز دوشنبه، نفوذ تدریجی توده هوای سرد و بارش زا به منطقه سبب ابرناکی و مه آلود بودن هوا، بارندگی و وزش باد (دربعضی ساعات شدید یا خیلی شدید )، بارش برف در ارتفاعات بالاتر از ۲۰۰۰متر، کاهش محسوس دما و احتمال رعد و برق و تگرگ تا ظهر روز سه شنبه می گردد.

صبح دوشنبه تا بعدازظهر: در بعضی نقاط وزش باد گرم (گاهی شدید) و افزایش دما. عصر و شب دوشنبه: وزش باد و بارندگی (گاهی شدید و خیلی شدید) و احتمال رعدوبرق و تگرگ. سه شنبه: بارندگی و وزش باد (پاره ای نقاط شدید)، مه آلودگی و کاهش دید افقی، ارتفاعات بالاتر از ۲۰۰۰متر بارش برف، احتمال رعد و برق. خروج سامانه: به تدریج طی ظهر سه شنبه از سمت غرب استان. بیشینه سرعت وزش باد ۶۰ تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت. کاهش دما، ۸ تا ۱۵ درجه سلسیوس. بنابراین طی این مدت:  ساکنین حاشیه جنگل و گردشگران از روشن کردن آتش خوداری نمایند.
بخش های مختلف کشاورزی اقدامات لازم را به عمل آورند. آبگرفتگی معابر و جاده ها (بویژه مناطق مرکزی و شرقی استان ) بالا آمدن آب رودخانه ها و مسیل ها(بویژه مناطق مرکزی و شرقی استان). خودداری از استقرار در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها. دریا مواج و توفانی. با توجه به پیش بینی بارش شدید، احتمال رانش و لغزش در مناطق کوهستانی و دامنه ها دور از انتظار نیست همچنین بخش های مختلف اجرایی استان نظیر مدیریت بحران، مدیریت منابع آب و برق، مدیریت منابع طبیعی و جهاد کشاورزی، سازمان آتش نشانی ،سازمان راهداری، سازمان بنادر و دریانوردی، مدیریت حمل و نقل، پلیس راه و راهور و شهرداری ها و … با توجه به اطلاعیه صادره تمهیدات لازم را به عمل آورند و توصیه های کارشناسی خود را صادر نمایند. شایان ذکر است هرگونه تغییر در نقشه های هواشناسی اطلاع رسانی خواهد شد.

دیدگاه بسته شده است.