کد خبر: 23614

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۷/۲۰ - ساعت: ۱۸:۰۶

فرماندار شفت در همایش روستا و عشایر مطرح کرد :

راه ارتباطی ملاسرا-شفت-زنجان نیازمند نگاه ملی/ لزوم اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در روستا

فرماندار شفت : با توجه به اهمیت پروژه راه ارتباطی ملاسراـشفت-زنجان و بحث پدافندی آن  ، مجمع نمایندگان گیلان بحث زیست محیطی آن را مورد پیگیری قرار دهند.

به گزارش پایگاه خبری ورس ، همایش روستا و عشایر باحضور مهندس اکبر زاده مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان وحجت الاسلام افتخاری  نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی صبح امروز در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شفت برگزار گردید .

محمدرضا محسنی فرماندار شفت با قدردانی از حضور شوراهای اسلامی و دهیاران این شهرستان در این همایش افزود :‌روستا به عنوان مهمترین مرکز تولید ثروت کشور در عرصه کشاورزی و گردشگری است.

وی با اشاره به اینکه شفت یکی از شهرستان های تاثیرگذار در حوزه های اقتصادی گیلان است افزود : شفت بیش از ۱۴ هزار هکتار شالیزار دارد و بخش قابل  توجهی از تولیدات برنج استان در این شهرستان تولید می شود.

نماینده عالی دولت در شفت با بیان اینکه سالانه ۱۲ هزار و ۵۰۰ تن شیر در این شهرستان تولید می شود افزود :‌ شفت چهارمین تولید کننده شیرخام در استان گیلان است .

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه شفت در تولید گوشت قرمز رتبه ۸ گیلان را دارد و در سال بیش از ۵ هزار تن گوشت سفید نیز در این شهرستان تولید می گردد اظهار کرد :‌شفت دومین شهرستان استان گیلان در تولید پیله کرم ابریشم  است .

محسنی با بیان اینکه گردشگری یکی از ظرفیت هایر مهم شفت است تصریح کرد :‌ این شهرستان در سالهای گذشته از غافله توسعه و عمران عقب مانده است و نیازمند نگاه ویژه می باشد.

وی به حاشیه های به وجود آمده در فضای مجازی و القای بی تفاومتی مسوولین شهرستانی نسبت به راه ارتباطی ملاسرا-شفت-زنجان نیز اشاره و تصریح کرد : این پروژه  ملی و کددار است که در سال ۱۳۸۹ فاز نخست آن به طول ۱۲ کیلومتر با اعتباری بالغ بر ۲۵ میلیارد تومان به تصویب رسید .

فرماندار شفت در ادامه با بیان اینکه فاز دوم پروژه راه ارتباطی ملاسرا-شفت-زنجان ۲۰۹ میلیارد تومان اعتبار و ۹۰ کیلومتر طول دارد و ۴۵ کیلومتر آن در محدوده این شهرستان و ۴۵ کیلومتر دیگر آن در محدوده طارم زنجان است افزود :‌ این پروژه بزرگ با امکانات محلی و استانی قابل اجرا نیست و نیازمند نگاهی ملی است.

وی به مشکل زیست محیطی راه ارتباطی گیلان به زنجان نیز اشاره و تصریح کرد : در این خصوص مرداد ماه سال جاری جلسه ای با حضور مدیران کل استان گیلان و زنجان و فرمانداران شفت و طارم در در دفتر معاون عمرانی استاندار برگزار شد .

فرماندار افزود : با توجه به اهمیت این پروژه و بحث پدافندی آن  مجمع نمایندگان گیلان بحث زیست محیطی آن را مورد پیگیری قرار دهند.

وی بستر اجرای بخشی از سیاست های اقتصاد مقاومتی را در روستا دانست و خاطرنشان کرد :‌دولت دکتر روحانی برای اشتغال روستاییان ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار را به استان گیلان اختصاص داده است .

فرماندار پرداخت  تسهیلات کم بهره برای نوسازی ناوگان حمل و نقل روستایی را نیز یکی دیگر از خدمات دولت برشمرد .

دیدگاه بسته شده است.