کد خبر: 23607

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۷/۱۹ - ساعت: ۱۷:۱۵

فرماندار شهرستان شفت :

آموزش و پرورش و دانشگاه منشا تغییر و تحولات اجتماعی در جامعه است

فرماندار شفت در جمع دانشجویان جدید دانشگاه پیام نور این شهرستان با اشاره به اینکه آموزش و پرورش و دانشگاه منشا تغییر و تحولات اجتماعی در جامعه است افزود : فارغ التحصیلان دانشگاهی یکی از بزرگترین سرمایه های اجتماعی کشور محسوب می شوند .

به گزارش پایگاه خبری ورس ، محمدرضا محسنی امروز در جمع دانشجویان جدید دانشگاه پیام نور این شهرستان  با اشاره به اینکه آموزش و پرورش و دانشگاه منشا تغییر و تحولات اجتماعی در جامعه است افزود : فارغ التحصیلان دانشگاهی یکی از بزرگترین سرمایه های اجتماعی کشور محسوب می شوند .

فرماندار شفت با بیان اینکه بسیاری از دانشجویان پس از اتمام تحصیلات نمی توانند وارد بازار کسب و کار شوند افزود : آموزش مهارت های شغلی در مراکز آموزش عالی سبب اتصال بازار کار و دانشگاه ها خواهد شد.

وی در ادامه به وضعیت دانشگاه پیام نور شفت نیز اشاره و تصریح کرد : ایجاد نشاط معنوی با بهره گیری از ظرفیت دانشجویان این مرکز با برنامه ریزی بهتر محقق خواهد شد.

نماینده عالی دولت در شفت با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری در خصوص برگزاری کرسی های آزاداندیشی در دانشگاه اذعان داشت : کرسی های آزاداندیشی موقعیت مناسبی برای تبیین اندیشه دانشجویان در حوزه های مختلف سیاسی ،اجتماعی ، فرهنگی و اقتصادی است که باعث می گردد ؛ قشر دانشجویان آینده قدرت تجزیه و تحلیل در حوزه های مختلف را داشته باشند.

محسنی بر ساماندهی رشته های تحصیلی دانشگاه پیام نور و به کارگیری اساتید مجرب در این مرکز تاکید کرد و افزود : برای جذب دانشجویان بیشتر باید تمهید مقدمات شود و به رشته های فنی و مهندسی توجه بیشتری گردد.

وی با اشاره به اینکه آسیب های اجتماعی باید در دانشگاه ها تبیین شود افزود : امروزه مواد مخدر به صورت کالایی لوکس بین دانشجویان و دانش آموزان توزیع می شود و سن ابتلا به اعتیاد در کشور به ۱۲ سال رسیده است.

در پایان این مراسم با اهدای لوح سپاس و هدیه از دانشجویان برتر دانشگاه پیام نور شفت تقدیر به عمل آمد.

دیدگاه بسته شده است.