کد خبر: 23516

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۷/۱۶ - ساعت: ۱۲:۲۱

رئیس اداره جهاد کشاورزی شفت خبرداد؛

تخریب دیوارکشی غیرمجاز در شالیزارهای گیلده شهرستان شفت

رئیس اداره جهادکشاورزی شفت از اجرای یک فقره از احکام قلع و قمع ، تخریب ساخت و ساز غیرمجاز در روستای گیلده دهستان جیرده این شهرستان خبر داد.

به گزارش ورس از مهر ؛ مجید جباری ثابت  با اشاره به اجرای یک مورد قلع و قمع دیوارکشی غیرمجاز در اراضی طرح تجهیز و نوسازی اراضی شالیزاری شهرستان شفت، اظهار کرد: در راستای اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون اصلاح و حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها برابر دستور دادستان به همراه تیم اجرای حکم و کارشناسان در روستای گیلده دهستان جیرده شهرستان شفت نسبت به اجرای حکم اقدام شد.

وی با اشاره به اینکه تغییر کاربری غیرمجاز اراضی زراعی و باغ ها جرم تلقی می‌شود، افزود: به همین منظور قانون گذار برای افراد خاطی مجازات‌های سنگینی در نظر گرفته است.

رئیس اداره جهاد کشاورزی شفت خاطرنشان کرد: شهروندان بایدقبل از اقدام به هرگونه تغییر کاربری، مجوزهای قانونی را از سازمان جهاد کشاورزی اخذ کنند در غیر این صورت برابر قوانین و مقررات موجود برخورد قانونی با متخلفان می شود.

جباری با بیان اینکه جهاد کشاورزی شهرستان شفت نیز در این باره با متخلفان با قاطعیت برخورد می کند، تصریح کرد: اداره جهاد کشاورزی شفت تمام راهکارهای پیشگیرانه لازم را انجام داده و امیدوار است کشاورزان قبل از هرگونه اقدام با امور اراضی شهرستان هماهنگی لازم را به عمل آورند تا با مشکلات مشابه مواجه نشوند.

وی ضمن تقدیر از همکاری و هماهنگی موثر دستگاه قضایی و نیروی انتظامی، گفت: به منظور حفظ کاربری زمین های کشاورزی، ایجاد امنیت غذایی و پایداری تولید کشاورزی باید در این بخش با جدیت عمل شود.

رئیس اداره جهاد کشاورزی شفت در ادامه با اشاره  به اینکه گشت‌ ویژه حفظ کاربری این اداره بر تغییر کاربری اراضی کشاورزی به صورت مستمر و جدی نظارت دارند، یادآورشد: در صورت مشاهده هرگونه تخلف برخورد قانونی می‌شود و از مردم شهرستان شفت  نیز انتظار می‌رود به منظور حفظ و حراست از اراضی زراعی و باغی برای پایداری تولید محصولات کشاورزی در صورت مشاهده هرگونه تخلف در حوزه اراضی زراعی و باغی با سامانه ۱۳۱ امور اراضی تماس و تخلفات مربوطه را گزارش کنند تا نیروهای گشت ویژه حفظ کاربری شهرستان اقدامات لازم را در این زمینه به عمل آورند.

دیدگاه بسته شده است.