کد خبر: 22716

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۵/۱۸ - ساعت: ۲۲:۳۴

در 4 ماهه نخست سال جاری ؛

تلفن ۱۱۰ بیش از ۳ هزار بار در شفت به صدا درآمد

فرمانده انتظامی شفت گفت : در ۴ ماه امسال ۳ هزار و ۶۰ مورد تماس با فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ داشته‌ایم که این آمار نسبت به سال گذشته بالغ بر ۳۰ درصد افزایش رشد را نشان می‌دهد.

به گزارش ورس از  ، سرهنگ علی صداقت ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه این شهرستان و با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان و تبریک روز خبرنگار، اظهار داشت: نقش بی‌بدیل خبرنگاران در دوران دفاع مقدس و عرصه‌های مختلف اجتماعی بر کسی پوشیده نیست.

فرمانده انتظامی شهرستان شفت با بیان اینکه خداوند در قرآن کریم به قلم سوگند یاد کرده است گفت: با این وجود جایگاه خبرنگاری بسیار مقدس بوده و از شاخصه‌های خبرنگاران موفق مقوله حق طلبی، حق‌گویی و حق محوری است.

وی به توطئه‌هایی که دشمنان علیه نظام و تضعیف کردن اعتقادات مردم در کشور پیش بینی کرده‌اند اشاره کرد و افزود: حفظ ارزش‌های انقلاب اسلامی و دفاع از دستاوردهای نظام مقدس از مهم‌ترین وظایف خبرنگاران است زیرا خبرنگاران وجدان بیدار جامعه و تصویرگر وقایع و پرچم‌داران تعهد وظیفه در جامعه هستند.

فرمانده انتظامی شفت با بیان اینکه خبرنگاران زبان گویای مردم در مطالبه‌گری از مسئولان هستند ابراز داشت: خبرنگاری با تعهد، تخصص، امانتداری و با رویکرد حفظ رفاه و انسجام جامعه جهت امنیت و آرامش جامعه از جمله اصلی‌ترین اهداف اصحاب رسانه می‌تواند باشد.

صداقت با اشاره به اینکه اطلاع رسانی به‌موقع در تامین امنیت نقش اساسی دارد، گفت: در هر کجا مردم در تامین امنیت و اجرای ماموریت‌های پلیس پررنگ و حضور حداکثری دارند ماموریت‌های پلیس با موفقیت‌های بیشتری همراه است.

وی با تاکید بر اینکه جایگاه خبرنگاران در رسانه‌ها است که می‌تواند مشارکت عمومی را تقویت و با ارتقاء دانش انتظامی در پیشگیری از وقوع ناهنجاری‌ها کمک حال پلیس در سطح جامعه باشند، افزود: رسان‌ ها نقش موثری در کاهش آسیب‌های اجتماعی دارند.

 صداقت با بیان اینکه شفت با وجود داشتن دو امامزاده یکی از شهرستان‌های سیاحتی، زیارتی و گردشگر پذیر گیلان محسوب می‌شود، گفت: با مشارکت برادران بسیج در سپاه، اوقاف، تبلیغات اسلامی، بخشداری احمد سرگوراب و شهرداری‌ها توانستیم برنامه‌هایی در مراکز گردشگری در خصوص احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر اجرا کنیم.

فرمانده انتظامی شفت با بیان اینکه با مشارکت شهروندان و همکاری دستگاه‌های متولی توانستیم با کاهش ۳ درصدی وقوع جرم سرقت نسبت به سال گذشته مواجه شویم، افزود: اجرای طرح‌های پاکسازی با محوریت روستاها و محلات از برنامه‌های آتی در خصوص کشف مواد مخدر در این شهرستان است.

وی با بیان اینکه امسال نسبت به سال گذشته ۳۰۰ درصد رشد کشف مواد مخدر افزایش داشته است، ابراز داشت: نسبت به برخورد با صنوف متخلف و قانون‌گریز نیز با ۱۰۰ درصد رشد مواجه بود و با صنوف متخلف نیز به‌شدت برخورد شده است.

صداقت با بیان اینکه در کشف قاچاق چوب آلات با رشد ۳۶ درصد رشد و قاچاق سوخت نیز با ۴۵۰ درصد نسبت به سال گذشته با افزایش کشف مواجه بوده‌ایم، تصریح کرد: در توقیفات خودرو و موتورسیکلت ۵۰ درصد رشد داشته‌ایم و ۳۶۰ دستگاه موتورسیکلت را نیز در ۴ ماه ابتدای امسال توقیف کردیم.

وی با بیان اینکه متاسفانه در بحث تصادفات جرحی و فوتی در این شهرستان نسبت به سال گذشته با افزایش مواجه بوده‌ایم، گفت: آمار تصادفات این شهرستان یکی از دغدغه‌های پلیس بوده و  عدم استفاده از کلاه ایمنی در موتورسواران و رعایت نکردن قوانین یکی از دلایل اصلی این گونه تصادفات در این شهرستان است.

فرمانده انتظامی شفت با بیان اینکه در دستگیری معتادان نیز نسبت به سال گذشته با ۳۲ درصد رشد مواجه بودیم، افزود: در ۴ ماه امسال ۳ هزار و ۶۰ مورد تماس با فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ داشته‌ایم که این آمار نسبت به سال گذشته بالغ بر ۳۰ درصد افزایش رشد را نشان می‌دهد.

دیدگاه بسته شده است.