کد خبر: 22710

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۵/۱۶ - ساعت: ۱۷:۳۴

پیام تبریک فرماندار شهرستان شفت به مناسبت روز خبرنگار

محمدرضا محسنی فرماندار شهرستان شفت با صدور بیانیه ای فرارسیدن روز خبرنگار را گرامی داشت. 

محمدرضا محسنی فرماندار شهرستان شفت با صدور بیانیه ای فرارسیدن روز خبرنگار را گرامی داشت.

به گزارش ورس از روابط عمومی فرمانداری شفت متن کامل این بیانیه به شرح زیر است :

بسم الله الرحمن الرحیم

«نون والقلم و ما یسطرون». سوگند به قلم و اسراری که در سینه نهفته دارد.

خبرنگاران متعهد و پاک طینت ایران اسلامی پیام آوران تلاش های شبانه روزی و انعکاس دهنده کاستی ها و مطالبات مردم به دولتمردانند. روز ۱۷ مرداد هر سال به برکت ریخته شدن خون پاک ، شرافت عرصه خبررسانی در مزار شریف ، شهید محمود صارمی ، فرصتی گرانبهاست تا از حرمت قلم و مساعی خبرنگاران این مرز و بوم قدردانی نماییم. خبرنگاران ، این مردان و زنان شجاع ، متعهد و اخلاق مدار ، سربازان عرصه شفاف سازی در دنیای امروزند که در آن جریان سیال اطلاعات حد و مرزی نمی شناسد و چه تعهد گرانسنگی است در این دشواری تشخیص سره از ناسره برای مخاطب عام ، داشتن اخلاص و صداقت که بحمدالله خبرنگاران نغز گفتار و مومن این مرز و بوم به این سلاح مسلحند. مقام معظم رهبری فرموده اند: « به مسئله‏ى خبررسانى باید به این چشم نگاه کرد که به نیت ترویج خیر باشد» و خبرنگاران ما ، در راستای پاسداشت ارزشهای جامعه مبتنی بر مردمسالاری دینی همواره با این نیت خیر به سراغ مضامین خبری خویش رفته اند و به حق مطبوعات متعهد این کشور نقش رکن چهارم دموکراسی دینی را به درستی ایفا نموده اند.

همانگونه که ریاست محترم جمهوری جناب آقای دکتر روحانی فرموده اند: « ما آزادی مسئولانه همه رسانه‌های ارتباطی را ارج می‌نهیم و از همه صاحبان فرهنگ و قلم و بیان می‌خواهیم که برای آنکه اذهان و افکار در مسیر منافع ملی و مصالح ملی قرار بگیرد، واقعیت‌ها را به مردم بگوییم» ، امروز فضای مناسب نقادی فراهم است و صاحبان اندیشه و قلم در این بستر می توانند با نقادی سازنده بستری مناسب برای رشد و تعالی ایران اسلامی فراهم آورند. و خبرنگاران متعهد و انقلابی این کشور کمافی السابق در انعکاس خدمات شبانه روزی دولتمردان اهتمام ورزیده تا در کنار هم پیام آوران امید و فردایی روشن برای این مردم فهیم و شهید پرور باشیم. مقام معظم رهبری تاکید داشته اند : «هر حادثه وقتى در چاردیوارىِ سکوت و بى‏اعتنایى و غفلت قرار بگیرد، خواهد مرد و فراموش خواهد شد. پایدار شدن حوادث بستگى دارد به این‏که مبلّغان و خبررسانانى امین، صادق و با انگیزه داشته باشند.». جریان آزاد اطلاعات بستر مناسبی است تا گام های اساسی در جهت توسعه همه جانبه برداشته شود که مسیر آن با همت بلند شما مردان و زنان پرتلاش هموار خواهد شد تا همگی شاهد رونق این سرزمین مقدس باشیم.

اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره همه شهدای عرصه خبر از نخستین شهید خبر رسانی شهید محسن خزائی تا همه شهدایی که تا امروز جان گرانبهای خویش را در دشوارترین میادین به خطر انداخته و با خدای خویش معامله می کنند ، برای تک تک شما عزیزان خبرنگار از درگاه الهی سلامتی و سربلندی آرزو نموده و امید دارم که همواره پیام آوران شادی برای ملت عزیز ایران باشید.

 محمدرضا محسنی

فرماندار شهرستان شفت

دیدگاه بسته شده است.