کد خبر: 22663

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۵/۱۴ - ساعت: ۱۲:۴۷

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شفت :

محرومیت دلیل عقب‌ماندگی نیست

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شفت با اشاره به اینکه با فراهم شدن کوچک‌ترین شرایط و امکانات جوانان و اصحاب هنر شفت خود را نشان می‌دهند و ثابت‌شده که محرومیت به‌هیچ‌وجه دلیل عقب‌ماندگی نیست اظهار کرد: ما در شهرستان شفت استعدادهای زیادی داریم که پرواز همای نمونه‌ای از آن است.

به گزارش پایگاه خبری ورس از فارس ، سید امیر مصباح با اشاره به وجود استعدادهای فراوان فرهنگی، اظهار کرد: ما در شهرستان شفت استعدادهای زیادی داریم که پرواز همای نمونه‌ای از آن است.

وی با اشاره به حضور خود و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی دریکی از کنسرت‌های پرواز همای در استان، افزود: سعید جعفرزاده اکنون یک چهره برای کشور و گیلان است که عاشقان زیادی را برای شنیدن صدای خود جذب کرده است.

وی همچنین به وجود هنرمند دیگر شفتی در حوزه بازیگری اشاره کرد و گفت: ناصر عاشوری یکی دیگر از هنرمندان شفتی است که در دنیای نمایش می‌درخشد.

مصباح خاطرنشان کرد: این هنرمند شفتی در فراق از هر غبار و حاشیه‌ای در کار خود بی‌نظیر است و انسان در کنار وی احساس آرامش و بزرگی می‌کند.

وی با اذعان به اینکه بسیاری از هنرمندان شفت نیاز به یک تلنگر کوچک دارند و با امکاناتی که در شفت موجود است ما سعی کرده‌ایم شرایط را برای رشد آن‌ها فراهم کنیم تصریح کرد: جاسم خیر بین و علیرضا جاویدان از دیگر استعدادهای شفت در زمینه موسیقی و آواز هستند که وجودشان در استان کم‌نظیر است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شفت بابیان اینکه فضای کوچکی در حوزه نمایش در شهرستان به وجود آورده‌ایم و امید فاتح در آن در حال درخشیدن است، گفت: کمی که به جوانان و اصحاب فرهنگ شفت میدان می‌دهیم تمام تلاششان را می‌کنند تا خود را نشان دهند و برای فرهنگ و شهرشان مفید باشند.

مصباح با تاکید بر اینکه هر جا هنر باشد بسیاری از معضلات و آسیب‌های اجتماعی از بین می‌رود، خاطرنشان کرد: اعتیاد، بزه‌کاری و سایر آسیب‌های اجتماعی در بین جوانان هنرمند بسیار کم است و اگر هم وجود داشته باشد با مدیریت صحیح و کارآمد قابل اصلاح است.

وی با اشاره به نمایش سه فیلم از هنرمند و کارگردان شفتی در سالن تئاتر شفت به همت محمدرضا مقصودی گفت: مهدی رازی از دیگر استعدادهای شهرستان شفت است که نشانه‌های آن را در آثار فیلم‌های خارج از کشور می‌توان مشاهده کرد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شفت با اذعان به اینکه این هنرمند شفتی بسیار تمایل داشت تا چند فیلم خود را برای همشهریانش به نمایش بگذارد، افزود: رازی تمایل دارد تا بتواند تجربیاتش را در اختیار هنرمندان و هم شهریانش بگذارد که این شرایط پس از بررسی‌ها فراهم‌شده و در جمعه ۲۰ مرداد این جلسه نمایش و نقد و انتقال تجربه برگزار می‌شود.

مصباح با مفید خواندن جلسه نمایش سه فیلم و گفتگوها در پیرامون فیلم‌سازی افزود: کسانیکه در اول راه فیلم‌سازی هستند می‌توانند از تجربه این هنرمند شفتی استفاده کنند.

وی با تاکید بر اینکه باید همه استعدادهای شهرستان حفظ شوند، خاطرنشان کرد: نباید به وجود استعدادها ظلم کرد بلکه از هرچه امکانات وجود هست باید در اختیار فعالان فرهنگی گذاشته شود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شفت بابیان اینکه نتیجه کار فرهنگی زمان‌بر است، گفت: در چند سال گذشته علیرضا غزوه شاعر نامی کشور به شفت دعوت شد و حدود ۲۰ نفر از اصحاب شعر حضور داشتند که تعداد اندک حاضر در جلسه موردانتقاد دوستان قرار گرفت فارغ از اینکه کار فرهنگی نتیجه‌اش در درازمدت قابل‌لمس است.

مصباح بابیان اینکه خانم آزاد نیا و آقای نیکوکار از دیگر استعدادهای شهرستان در حوزه شعر هستند که بارها در حضور رهبر معظم انقلاب شعرخوانی داشته‌اند، افزود: دریکی از شعرهای که نیکوکار در حضور رهبر معظم انقلاب خوانده است آقا خطاب به وی فرمودند که همین یک شعر باعث شد تا کتاب مجموعه اشعار شما را بخوانم.

وی با اشاره به اینکه شهرستان شفت ازنظر تعداد جمعیت بسیار کوچک است اما از تعداد و شمار اصحاب فرهنگ و هنر بسیار ستاره دارد، گفت: با فراهم شدن کوچک‌ترین شرایط و امکانات جوانان و اصحاب هنر شفت خود را نشان می‌دهند و ثابت‌شده که محرومیت به‌هیچ‌وجه دلیل عقب‌ماندگی نیست.

 

دیدگاه بسته شده است.